Activiteiten van de werkgroep welstand van de Historische Vereniging Alkmaar Harold D.E. Bos Inleiding Op 26 april j.1. werd tijdens de jaarvergadering van de Historische Vereniging Alkmaar door de auteur een lezing verzorgd over de activiteiten van de werkgroep welstand. Deze lezing werd zeer op prijs gesteld en is daarom omgewerkt tot voorliggend artikel. Ingegaan wordt op de doelstelling van de werkgroep, de leden worden voorgesteld, de werkwijze van de werkgroep wordt toegelicht en tenslotte wordt ingegaan op een aantal kwesties die momenteel spelen. De doelstelling van de werkgroep Tot 2000 was de doelstelling het uitbrengen van welstandsadviezen aan de gemeente Alkmaar betreffende bouwplannen die invloed hebben op het historische stadsbeeld. Vanafbovengenoemd jaar is de doelstelling verruimd en wordt nu als volgt omschreven: het beoordelen, op verzoek van de gemeente Alkmaar, van de (ver)bouwplannen van monumenten en karakteristieke panden en de bestemmingsplannen van historisch beschermde stadsdelen. De aanpassing heeft plaatsgevonden in overleg met de gemeente Alkmaar. Samenstelling van de werkgroep De werkgroep bestaat momenteel uit de volgende leden: ir. Rob Ballot, ing. Jan Beijer, ir. Frans van Hoeken, Ben de Jonge en drs. Harold Bos. Rob Ballot studeerde te Delft, en was onder meer in Amersfoort jaren actief bij het herstel van monumentale panden. Jan Beijer was jaren werkzaam als bouwcoördinator van het Medisch Centrum Alkmaar. Frans van Hoeken is architect en momenteel mede-eigenaar en directeur van achitectenbureau Thoes en van Hoeken, gevestigd aan de Wilhelminalaan te Alkmaar. Ben de Jonge was als bouwkundige onder andere werkzaam bij Tauber Architecten te Alkmaar. Harold Bos is kunsthistoricus en momenteel werkzaam als coördinator van de Kunstenaarsvereniging Hoorn Omstreken 'de Boterhal'.

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 27