1 i der Feen ze nieuwe irmee ten rff en het s dat de ingen niet orgebouw imtenood. 1 te kopen. v, het Hof ies, die het verdieping bouwd. In doorbraak Jit al deze eriode een ar. hter Anna mdiploma siteit van le Noord- Mevrouw A.G. Buur-Hofstee, 1966 Hollandsche. Hij was een nuchter zakenman, niet vrij van autoritaire trekken, bij wie de leiding van het bedrijf in goede handen was. Met allure wist hij het nog steeds groeiende bedrijf de moderne tijd binnen te loodsen. In 1967 werden twee adjunct directeuren benoemd, namelijk W.D. van Hulsen en Th.J.J. Jansen op de Haar. Het jaar 1970 bracht twee naamsveranderingen. De Noord-Hollandsche Levensverzekering- Maatschappij van 1891 N.V. zou voortaan heten 't Hooge Huys Levensverzekeringen van 1891 N.V. en de Verzekerings Maatschappij Noord-Holland van 1931 werd 't Hooge Huys Schadeverzekeringen van 1931 N.V. Op 15 mei werden de beide adjunct directeuren benoemd tot directeur en nam N.J. Buur de titel aan van hoofddirecteur. Toen mr. Buur in 1975 afscheid nam werd van hem getuigd: 'Onder zijn leiding zijn er veel veranderingen tot stand gekomen, zowel in het zakelijke als sociale vlak'. Wat dit laatste betreft werd hij krachtig gesteund door zijn vrouw. Opgeleid in Amsterdam als sociaal werkster, was zij vele jaren bij tal van activiteiten in Alkmaar en omgeving betrokken. Dertig jaar lang was zij bestuurslid van de Zonnebloem, verder was zij betrokken bij het bibliotheekwerk in het ziekenhuis, de Vincentiusvereniging, de Kinderbescherming, de stichting Tafeltje Dek je en de Gezinsvoogdij. Zij was het ook, die met de gedachte kwam het landgoed de Mariahoevc te Leende gratis ter beschikking te stellen van het Zonnebloemwerk als vakantieoord. Het was de grote wens van het echtpaar Buur, beschikkend over een meerderheids belang in hun maatschappij, dat het Hooge Huys in Alkmaar zou blijven. De toekomst van het bedrijf op het spel In de jaren tachtig werd de concurrentie, met name in de sector verzekeringen met lijfrenteclausule, steeds sterker. Fusies tussen maatschappijen waren daarvan een

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 25