Vereni^m^snieuws Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR In de eerste helft van dit jaar heeft onze vereniging niet over belangstelling te klagen gehad. Een goed bezochte jaarvergadering, een wandel- en een fietstocht waar meer dan 150 mensen aan deelnamen, een prachtige Pinksterdrie-tocht - waarbij we helaas vanwege overtekening ca. 30 mensen moesten teleurstellen - waren hoogte punten. Van de provincie kwam het verheugende bericht dat zij de subsidie voor het plan ingediend in het kader van omgevingseducatie voor het voortgezet onderwijs heeft toegekend. Dit is vooral te danken aan het feit dat de historische vereniging het voortouw heeft genomen samen met het onderwijs en andere van belang zijnde instellingen, gesteund door de Stichting Museaal Historisch Perspectief] Regionale Geschiedbeoefening Noord- Holland. Het ILO (de lerarenopleiding verbonden aan de Universiteit van Amsterdam) gaat samen met ons platform onderwijs het plan verder uitwerken en uitvoeren. Zo ontstaat een goede docenten handleiding in eerste instantie voor de basisvorming van het voortgezet onderwijs. Treurig nieuws kwam er van de gemeente. Die wil geen aandeel hebben in een standaardwerk over de geschiedenis van Alkmaar. En dit terwijl vele grote gemeenten een dergelijk standaardwerk bezitten. Een plan hiertoe werd ingediend door de belangrijkste achterban op het gebied van de geschiedenis in Alkmaar in het kader van de viering van 750 jaar stad in 2004. Reden is dat er geen draagvlak is in de Alkmaarse politiek. Dat komt wellicht door het hardnekkige gerucht dat het een elitair boek zou worden. Nu: dat is geenszins de bedoeling. Ook al wil het college een jeugdboek en een strip, een standaardwerk gericht op een breed publiek zou hier een belangrijke bron voor kunnen zijn. De initiatiefnemers beraden zich, want de tijd dringt. Er zal zeker twee jaar aan het boek gewerkt moeten worden. Omdat er onlangs bij de vereniging weer een verrassende donatie is binnengekomen, wordt er over gedacht een apart fonds voor het boek te creëren dat gevoed zou kunnen worden door leden van de vereniging die de ontwikkeling van het plan van groot belang achten.

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 17