Oud Alkmaar Inhoudsopgave Jaargang 25, nummer 1 - 2001 1 Joop D. Kila en Harry de Raad Nieuwe inzichten in de Alkmaarse geschiedenis. Interview met stadsarcheoloog Peter Bitter 20 Diederik Aten De Oudorperpolder 25 Bibliotheek Regionaal Archief Alkmaar Verschenen in 2000 27 Joop D. Kila Boekbespreking Omslag Voor: Detail van Het spijzen der hongerigen, een van de schilderijen van de serie De zeven werken van barmhartigheid, geschilderd door een anonieme Alkmaarse meester, 15de eeuw. Rechtsboven is een (Alkmaars?) stadskasteel zichtbaar. De schilderijen bevinden zich momenteel in het Rijksmuseum, maar hingen tot 1918 in de Alkmaarse Grote Kerk. Foto: Rijksmuseum Amsterdam Achter: Medewerkers van de afdeling Monumenten en Archeologie van de gemeente Alkmaar bezig met de opgraving van de fundering van het stadskasteel ter hoogte van de panden Langestraat 16-18. Foto: Peter Bitter. Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het rijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Redactie Joop D. Kila, Paul Knevel, Harry de Raad, Sandra de Vries. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Regionaal Archief Alkmaar, Postbus 9232,1800 GE Alkmaar. Richtlijnen voor kopij zijn bij de redactie te verkrijgen. Abonnementen Leden van de Historische Vereniging Alkmaar krijgen het tijdschrift gratis toegezonden. Een afzonderlijk abonnement op het tijdschrift kost ƒ25,-. De prijs van losse nummers bedraagt 10,-. Opgave van abonnementen, bestellingen van losse nummers en adreswijzigingen te richten aan: Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 245,1811CG Alkmaar. Abonnementen gaan in met het eerste nummer van de lopende jaargang. Reeds verschenen nummers worden toegezonden. Opzeggingen dienen schriftelijk te worden doorgegeven, vóór 1 januari. Druk Drukkerij Ter Burg b.v., Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. ISSN 0927 - 3344.

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 2