bouw van der bij de Polder- en gemeentebestuur bijeen na de schouw. Uit: A.G. de Reus, P.A. van Wigcheren, Oudorp zoals het was (Alkmaar, 1973) idorp een permissie de hogere len als de het kleine twee over molen te gemalen het kleine uitmalen. wel naar maximaal d. Meteen ïgroot op n twintig 1de echter it het lage ongen. In malen te te gemaal verticale del pomp er genoeg 5 voor de machinist te behouden het niet. De molen werd gesloopt en het bestuut liet een nieuw huisje bij het gemaal bouwen, het huidige pand Molenkade n naast de Halvemaansbrug. De totale kosten van alle genoemde werken beliepen uiteindelijk tegen de/20.000,-6 In 1938 nam de Oudorperpolder verder de bemaling van de Kraspolder over op verzoek van de eigenaar, de heer Koning. Deze polder bestond uit een door een kade omgeven stuk land langs de ringvaart van de Schermer buiten de Westftiese Omringdijk. In de Kraspolder stond een molen, maat die was tegen 1936 van zijn wieken ontdaan. De oude molenvijzel was voorzien van een petroleummotor. Koning wilde hier kennelijk allemaal vanaf en verzocht zoals gezegd aan het bestuur van de Oudorperpolder om zijn Kraspoldertje te bemalen. De ingelanden hadden hier wel de nodige bedenkingen over. Allereerst werd als voorwaarde gesteld dat de ijsbaan die sinds 1933 in de Kraspolder werd ingericht door IJsbaanclub 'De Quint' zou verdwijnen. Het water van die baan wilde men niet iedere keer wegmalen. Er werden daarnaast nog de nodige andere eisen gesteld omdat men Koning niet betrouwbaar vond. De voorzitter stelde zelfs Koning in de gelegenheid de vergadering te verlaten toen zijn verzoek aan de orde kwam omdat er wel eens 'minder vleiende uitdrukkingen' aan zijn adres geleverd konden worden. De heer Koning verklaarde evenwel 'een brede rug' te hebben en bleef zitten.7 Ontpoldering In de naoorlogse periode baarde vooral de waterkwaliteit het polderbestuur grote zorgen. Reeds in 1950 trad het in overleg met de burgemeester over de bouw van een hief niets :st van de jevens ter n uit vijf Van die ij werden provincie /"bestaan

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 29