Agenda Namens het Nederlands Museum van Knipkunst in Schoonhoven doen wij de volgende oproep aan onze leden. In het kader van een onderzoek naar de achtergrond van in het museum aanwezige knipsels en de maker/maakster ervan is men bezig met een knipsel van de t8de-eeuwse papier kunstenaar Jan Cornelisz. De Bleyker (1707 - 1783], doopsgezind predikant te Alkmaar, ook welbekend als 'fijnschrijver'. Deze dominee heeft van 1747 tot zijn dood in 1783 in Alkmaar gewoond. Al het knipwerk dat van hem bekend is dateert van deze periode. Omdat hij nogal eens knipsels maakte ter gelegenheid van een huwelijk is het niet onmogelijk, dat er nog knipsels in familiebezit zijn in Alkmaar en omgeving. Leden van een historische vereniging hebben waarschijnlijk een meer dan gemiddelde belangstelling voor de oude volkskunst en zullen een knipwerk niet zo snel achteloos weggooien. Wie heeft ooit een knipsel in privé-bezit gezien of kan nadere informatie over ds. De Bleyker verschaffen? Gaarne contact opnemen met: mw. Atty Broer, Boterbloem 5,2861 WN Bergambacht, tel. 0182-352254. donderdag 26 april 2001 Algemene j aarvergadering. dinsdag 15 mei 2001 Wandeltocht 'Bezoek aan de 3 begraafplaatsen en hun omgeving' Vertrekpunt: Café-restaurant 'Hertenkamp' nabij de Zandersloot. Vertrektijd: 19.30 uur. donderdag vy mei zooi Lezing over schatten in het Regionaal archief; hoogtepunten en onbekende zaken door Harry de Raad en Bert Veer. Locatie: Nieuw Koekenbier, aanvang 20.00 uur. dinsdag 5juni zooi Pinksterdrie-tocht naar Schokland, Blokzijl, de Weerribben en Lemmer. (zie elders in het verenigingsnieuws voor meer informatie) woensdag 13 juni zooi Fietstocht 'Door Oud Oudorp' Vertrekpunt: het Witte Kerkje 'de Terp' Oudorp Vertrektijd: 19.30 uur dinsdag ïojuli zoo 1 Wandeltocht 'Historisch Winkelen' Vertrekpunt: vanaf Waagplein onder de luifel. Vertrektijd: 19.30 uur

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 20