Pinksterdrie-tocht zooi De reiscommissie nodigt de leden van de vereniging met eventuele invités uit voor de traditionele Pinksterdrie-tocht op 5 juni a.s. De tocht voert ons deze keer naar oorden waar u waarschijnlijk niet dagelijks komt, n.1. naar: Schokland, Blokzijl, de Weerribben en Lemmer. De tocht staat in het teken van de relatie van de mens en het door hem geschapen landschap door de eeuwen heen. We bezoeken twee Werelderfgoederen, n.1. Schokland en het Woudagemaal in Lemmer. Als je de Beemster meerekent, waar we door rijden, zelfs drie. Schokland, gelegen in de in onze tijd aangelegde Noordoostpolder, heeft een fantastisch museum. Daarna gaan we via Vollenhove naar de oude Zuiderzeehavenplaats Blokzijl. Daar gebruiken we een feestelijke lunch en kunnen door het stadje dwalen, waarna we aan boord van een rondvaartboot de Weerribben doorvaren naar Ossenzijl. De Weerribben is een oude veenont- ginning, die later uitgeveend is voor turfproductie, en nu weer mag dichtgroeien als natuurreservaat en rietmoeras. Daarna volgt nog een bezoek aan Lemmer, ook een oude Zuiderzeehaven, en het beroemde Woudagemaal, het grootste stoom gemaal ter wereld. Wij vertrekken weer traditio neel om 08.00 uur precies vanaf de voorkant van het station met een touringcar van de fa. Bak. Opstappen bij de Vier Staten aan de Kennemer- straatweg is mogelijk, maar moet worden opgegeven bij mevr. Zweers. Wij verwachten tussen half zeven en zeven uur terug te zijn in Alkmaar. De kosten bedragen ook deze keer/65,00 per persoon. Opgave uitsluitend door overschrijving op postgiro 111336 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar te Heiloo voor 1 mei a.s. Ook deze keer een maximum aantal deelnemers van ca. 80, vanwege de capaciteit van musea, restaurants en de boot. Inlichtingen en eventuele afmeldingen bij mevr. Zweers, tel. 072-5335091. Het gebouw van de arrondissementsrechtbank aan de Geestersingel in 1912. Collectie Regionaal Archief Alkmaar

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 19