Werkgroep welstand Sinds het vorige bestuursbericht hebben zich weinig nieuwe feiten voorgedaan. Er is overleg geweest met welstandszorg Alkmaar en onze werkgroep. Het is goed af en toe af te stemmen en de uitgangspunten van waaruit wordt gewerkt te verhelderen. Evenzo is met het hoofd van SOB gesproken over procedures bij plannen voor (ver)bouw in de binnenstad en daaraan grenzende wijken. Deze plannen moeten het vastgestelde beleid als uitgangspunt hebben, zoals is vastgelegd in beeldkwaliteits- en bestemmingsplannen. Er is nog steeds een neiging de gebouwen in of nabij de binnenstad te massaal te ontwerpen, liefst één verdieping te hoog. Vaak geldt helaas dat bij opdrachtgevers en exploitatiemaatschappijen de hoogte van de baten de doorslag geven. Zie de plannen van het Hofplein/Ramen, het hotel op de plaats van het gerechtsgebouw op de Geestersingel, het ontworpen complex op de plaats van het huidige SOB, het plan voor de Voordam/Zijdam. Voor wat betreft het laatste plan is de vereniging van mening, hoe interessant de architectuur van het plan ook mag zijn, dat het niet op de gevoelige plaats tegenover de Waag moet worden gerea liseerd. Het voorstel detoneert voor wat betreft maat, schaal en verhouding van onder andere raampartijen ten opzichte van de monumentale belendende percelen. Op 20 februari, de datum waarop dit stuk geschreven is, hebben ons vragen bereikt omtrent het maken van een ingang in de Grote of Sint Laurenskerk aan de zijde van het Canadaplein. Los van de noodzaak van deze nieuw te maken ingang en de procedurele kant (de mening vragen van een aselecte groep van 2700 ingezetenen van de gemeente), wil de vereniging meer weten over de plannen, op basis waarvan kennelijk door archi tecten al voorstellen zijn gemaakt. Het hangt heel erg af hoe de aanpassingen aan buitenzijde en binnenzijde van de kerk gerealiseerd gaan worden, voordat de aanwezige beschutte ingang zal worden losgelaten. Overigens zouden we ons een enquête, gedeeltelijk gericht op cultuurhistorisch geïnte resseerden, beter kunnen voorstellen. Wij wachten in deze eerst de voorstellen af, voordat we uitspraken doen.

Oud Alkmaar | 2001 | | pagina 18