vrees, dat reeds vier of drie jaar verzuimd is de jaarlijkse vergadering te houden. Er is reeds een lid komen vragen "of wij er nog waren", hij wist niet dat hij ooit een convocatie voor een vergadering had gehad, wel dat hij vroeger eens een lezing had bijgewoond, maar dat was al jaren geleden'. In 15135 was men nog niet uit het dal. In een brief aan de secretaris schreef Van Foreest op 31 december: 'Ik bezweer U en de andere Heren bestuursleden toch vooral zeer spoedig te vergaderen. Dit is absoluut noodzakelijk en de bestuurs leden van Oud Alkmaar laden een zeer groote verantwoordelijkheid op zich (ook in verband met ons vast goed), indien de gang van zaken bij Oud Alkmaar niet beter geregeld wordt dan den laatsten tijd het geval was'. Veel hielp het niet. In 1936 stuurde de heer Moens opnieuw een brief aan zijn medebestuursleden: 'Waarom is er geen lezing gehouden? Waarom is er geen reclamegeschriftje gekomen? Er is wederom niets gebeurd. Terwijl het wel toegezegd was, speciaal het gevraagde'. Op 27 januari 1940 overleed jhr. H. van Foreest. Enkele maanden tevoren was hij afgetreden als voorzitter, evenals de secretaris mr. G.A. de Lange. Toen de bezetting van ons land door de Duitsers in mei 1940 begon had de vereniging geen voorzitter en geen secretaris. De eerste voorzitter, jhr. Herpert van Foreest. Collectie Regionaal Archief Alkmaar Activiteiten De activiteiten voor de leden waren in die beginperiode dus schaars. Men dacht aan het organiseren van lezingen, in het bijzonder over de plaatselijke historie. Daartoe nodigde men dr. H. Enno van Gelder uit. Deze historicus, op dat moment directeur van het Gemeentemuseum in Den Haag, kende men nog uit de tijd dat hij als adjunct archivaris naast Bruinvis werkzaam .was. Hij ging op de uitnodiging in en hield in februari 1926 voor een zeer goed bezette zaal in het stadhuis een lezing over oud Alkmaar. Verscheidene zusterverenigingen, zoals het Koninklijk Oudheidkundig

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 7