Oud Alkmaar en de geschiedschrijving geschikt te maken voor woningbouw. De tribune, een ontwerp van de beroemde Alkmaarse architect Jan Wils die ook het Olympisch Stadion in Amsterdam ontwierp, is het naar het oordeel van de vereniging waard om behouden te blijven als monument. Bouwplan van architect Rob de Vries in opdracht van de Historische Vereniging gemaakt voor de tribune van Jan Wils in het Sportpark Een van de kritiekpunten op het beleid van de vereniging in de jaren zestig was dat het bestuur te weinig de plaatselijke geschiedbeoefening, een van de doelstellingen van Oud Alkmaar, bevorderde. Behalve door het houden van lezingen had men hier nooit zoveel activiteit voor aan de dag gelegd. Publicaties over de plaatselijke geschiedenis waren zeldzaam. Bestuurslid H. van Drunen had reeds in 1953 eens geopperd een historisch jaarboek uit te geven, maar dat was door voorzitter Ringers zonder meer van tafel geveegd als luchtfietserij. In 1961 verzorgde het bestuur de uitgave van een aantal artikelen over Alkmaarse onderwerpen van dr. H. Enno van Gelder. De belangstelling voor deze Alkmaarse opstellen viel tegen en men bleef met een groot restant zitten. Wellicht schrikte dat het bestuur af op deze weg voort te gaan. Begin 1965 ontving voorzitter Ringers een brief van dr.ir. E.H.P. Cordfunke, chemicus bij het Reactor Centrum Nederland in Petten. Naast zijn werk daar beoefende hij ook de geschiedenis en de archeologie. Sinds zijn komst in Alkmaar was hij lid van de vereniging. Naast waardering voor het werk van de voorzitter merkte hij op dat het jammer was dat Oud Alkmaar nog altijd geen jaarboek uitgaf zoals verscheidene zusterverenigingen deden. Hiermee werd naar zijn gevoel een kans gemist om de hedendaagse geschiedenis van 42

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 48