Kunstwerk 'Cornelis Bruinvis' van Ruud Winder aan de gevel van het verenigingsgebouw Oudegracht 245 verwachtten de leden een kritischer houding en een meer uitgesproken stellingname ten opzichte van de ontwikkelingen rond de binnenstad. Dat betrof zowel de monumentenzorg als de bebouwing en leefbaarheid van de binnenstad zelf Door de verhuizing van het gemeentearchief waren de gebouwen aan de Oudegracht vrijgekomen. De gemeente verkocht huize Oort aan particulieren, maar deed de vereniging het aanbod het depotgebouw te huren om het te bestemmen tot archeologisch centrum en te gebruiken als huis voor contact, ontmoeting en discussie. Tijdens een extra ledenvergadering op 21 november 1995 werd besloten op dit aanbod in te gaan. Na een inwendige verbouwing werd het gebouw op 19 april 1997 geopend door burgemeester Bandell. Het kreeg de naam 'C.W. Bruinvis', zichtbaar gemaakt op een kunstwerk van Ruud Winder aan de gevel. Nieuw waren de C.W. Bruinvis-huislezingen, die sinds oktober 1998 steeds op de tweede dinsdag van de maand gedurende het winterseizoen in ons verenigingsgebouw werden gehouden. De komst van de werkgroep archeologie bracht veel activiteit mee voor de leden van deze groep. In de werkplaats van het verenigingsgebouw werden de scherven die bij opgravingen werden gevonden tot prachtige staaltjes van kunstnijverheid aaneengelijmd. In de expositieruimte van het 'C.W. Bruinvis-huis' werd een tentoon stelling ingericht, 'Wonen op niveau', die veel belangstelling trok. Begonnen werd aan een educatief project voor het middelbaar onderwijs, dat echter nog in de kinderschoenen staat. Er werd een jaarlijkse puienprijs ingesteld om het aanzicht van de historische winkelstraten te helpen verbeteren. Voor de eerste maal zal deze prijs worden uitgereikt tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van de vereniging. Acties De vereniging werd steeds nauwer betrokken bij het welstandsbeleid van de gemeente. De werkgroep welstand kon adviezen en meningen geven over plannen in behandeling bij de gemeentelijke

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 46