De periode IJff, Valk, Van Amsterdam (1985-heden) i, want of niet mming in 1977 -eeuws ien. De wegens bouw- le Sint breken, rooms- ïouden. ekende van het de Sint s welke lor het lkmaar iktische gebouw chatten het feit /as voor n spijt - zaak; in menten 1 bij de tument. oop der zorg en 7 L.F.M. ntelijke a en het terug in jpen. Er bij zijn lar heeft icten op cultureel gebied in Noord-Holland en heeft dat gebruikt. Toen hij in 1983 aankondigde dat hij in 1985 definitief een punt zou zetten achter zijn voorzitterschap was het niet gemakkelijk een opvolger te vinden. Tenslotte werd dr.ir. J. IJff oud-gedeputeerde in onze provincie en dijkgraaf van Uitwaterende Sluizen bereid gevonden deze functie over te nemen. Het bestuur Op 23 april 1985 werd J. I]ff tot voorzitter verkozen. Schilstra werd vanwege zijn verdiensten voor de vereniging tot ere-voorzitter benoemd. In 1986 trok gemeentearchivaris W.A. Fasel, die als zodanig vervroegd uittrad, zich uit het bestuur terug. In zijn plaats kwam drs. G.Valk, zijn opvolger als archivaris. In 1987 trad J. Meurs, die achttien jaar secretaris geweest was, af en werd opgevolgd door mr. M.J. Meijering. Hij ontving bij zijn aftreden de Oud Alkmaarprijs. In 1988 trad ir. P. Keesen terug als penningmeester, zijn opvolger werd ir. L. Zoetemeijer. Na diens overlijden in 1994 werd M. Maes als zodanig benoemd. Het ledenbestand werd niet spectaculair 1 hoger, ondanks het feit dat de stad qua inwonertal snel groeide. In 1990 was het 800. Begin 1991 liet penningmeester Zoetemeijer een noodkreet horen betreffende de financiën. De 25,- contributie bleek niet meer toereikend om de kosten van de periodiek en themanummer, lezingen, wandelingen en administratie te dekken. Een van de redenen van het tekort was het wegvallen van de jaarlijkse donatie van de dr. Hofsteestichting, waar men gedurende vele jaren op mocht rekenen. Zoetemeijer hoopte dat vele leden zich bereid zouden tonen meer dan het minimum te betalen. Toch bleek het gat niet te dichten, al verhoogden velen vrijwillig hun bijdrage. Derhalve werd de Voorzitter J. IJfF contributie in 1991 met/5,- verhoogd. De redding kwam echter van een onverwachte kant. Eind 1993 kreeg het bestuur bericht van notaris Westerhuis dat de op 11 december 1993 overleden mevrouw Bertha van de Vuurst de vereniging Oud Alkmaar bij testament 25% van haar vermogen had vermaakt. Dit bleek een bedrag van ruim vier ton te zijn. Het bestuur was na dit bericht nogal verbaasd en zelfs in verlegenheid gebracht. Een dermate grote schenking was de vereniging in haar 70-jarig bestaan immers nog nooit ten deel gevallen. Bovendien was mevrouw van de Vuurst bij de vereniging geen 35

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 41