De opposanten hadden tegenkandidaten gesteld tegenover de periodiek aftredende bestuursleden, mr. H. Schiphorst tegenover J.J. Schilstra als voorzitter, H. Koolwijk tegenover P. Keesen als penningmeester en drs. JAJ. Hoebe tegenover mevr. Duyff- Koekenbier. Bij stemming bleek dat de groep 'verontrusten' niet kon rekenen op grote steun onder de 93 aanwezige leden. De zittende bestuursleden werden met een grote meerderheid herkozen. Of alle verontrusting verdwenen was, leek niet waarschijnlijk. In 1982 was het bestuur als volgt samengesteld: J.J. Schilstra, voorzitter, J. Meurs, secretaris, P. Keesen penningmeester, mevr. Pijcke Heinis, W.A. Fasel, W.J. Kat, H. Koolwijk, W.J. Resoort en P. Velzeboer, leden. Activiteiten In 1972 werd het Hof van Sonoy, dat tot dan toe had gefungeerd als oude mannen en- vrouwenhuis van de hervormde diaconie, ontruimd omdat de diaconie in de nieuwe wijk de Hoef een nieuw bejaardencentrum betrok. De vraag was nu wat er met dit historische gebouw moest gebeuren. Het werd voor een symbolisch bedrag overgedragen aan de stichting Hervormd Jeugdwerk om te gaan dienen als een gebouw voor open jeugdwerk. Het was echter dringend aan restauratic toe. Oud Alkmaar nam bij gelegenheid van de viering van vierhonderd jaar Alkmaars Ontzet het initiatief het karakteristieke poortje, dat in een desolate toestand verkeerde, over te nemen en op haar kosten te laten restaureren. Daartoe werd een comité gevormd bestaande uit leden en bestuursleden dat zich beijverde een gedeelte van het restauratiebedrag van 40.000,- bijeen te brengen. Er werd een map samengesteld, van de volgende inhoud: een reproductie van een tekening van het Hof van Sonoy uit 1735 door A. Rademaker; de beschrijving met drie illustraties en de bouwkundige werktekening gemaakt door de heer W.J. Reder. Deze map werd verkocht voor to,- ten bate van de restauratie. Op 28 september 1973 werd het poortje dat er in zijn gerestaureerde staat onwezenlijk nieuw bijstond, onthuld. Sindsdien geldt de afbeelding ervan als logo voor de vereniging. 1975 werd het jaar van het vijftigjarig jubileum. De vereniging wilde iets doen voor de jeugd en bood vijftig pakketten aan bestemd voor vijftig basisscholen, waarin een diaserie over de geschiedenis van Alkmaar, een historisch boekwerk, een aantal prenten en nog wat losse informatie ten behoeve van het projectonderwijs bijeengebracht was. Op 10 december was de jubileumavond in een stampvolle zaal van het Wapen van Heemskerck. Het poortje van het Hof van Sonoy werd eigendom van de vereniging en werd door haar gerestaureerd. Foto: Wiek Natzijl 31

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 37