Een bestuurscrisis deed zich voor in 1973. In het begin van dat jaar besloot de gemeente mede- uit praktische motieven tot versmalling van het Verdronkenoord. Dit was voor een )or het aantal leden moeilijk, zo niet onmogelijk te slikken. Een motie van Hans Koolwijk in de Iwater- vergadering van 14 februari 1973 tegen de versmalling haalde dan ook een ruime meerderheid en zelfs enkele bestuursleden stemden voor de motie. In het zicht van de jaarvergadering kwam er een verklaring van een aantal leden van de volgende inhoud: 'Ondergetekenden voelen zich genoopt met deze verklaring uiting te geven aan hun verontrusting terzake van het bestuursbeleid van de Vereniging Oud Alkmaar gedurende het laatste jaar. Dit geldt met name voor de stellingname en de verklaringen <4 van de voorzitter, de heer Schilstra en van het bestuurslid, de heer Resoort, met betrekking tot de omstreden versmalling van het Verdronkenoord. Wij constateren dat deze verklaringen volledig in strijd zijn met het eerste gedeelte van het tweeledig doel der vereniging Oud Alkmaar, zoals statutair vastgelegd, te weten de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving te beschermen en voor het nageslacht te bewaren. Met spijt hebben we tevens moeten vaststellen, dat het bestuur heeft afgezien van het innemen van een standpunt met betrekking tot de bedreigde Zes Wielen en de Munnikenweg. Ten aanzien van de tweede doelstelling der vereniging, het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis, merken wij op, dat van het bestuur geen enkel initiatief is uitgegaan deze doelstelling te realiseren noch een coördinatie in welke vorm ook tot stand te brengen tussen groeperingen en personen, actief op het gebied van de plaatselijke geschiedenisbeoefening in Alkmaar. Dit geldt met name de redactie van het Alkmaars jaarboekje en de Archeologische Werkgroep Nederland. Aan de nog nauwelijks een jaar geleden in het vooruitzicht gestelde strijdbaarheid van de vereniging blijkt bovendien geen enkele inhoud te zijn gegeven. Verdronkenoord ca. 1920. Collectie Regionaal Archief Alkmaar

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 35