k hoge leeftijd af als secretaris en werd benoemd tot ere-lid van de vereniging. Hij werd opgevolgd door mej. drs. J.C. Postma, lerares Frans aan de Rijks-H.B.S. Activiteiten De frequentie van de lezingen bleef hoog. Men probeerde de sfeer en de gezelligheid te verhogen. Nu eens werd er na de pauze gemusiceerd of werden de leden in de pauze vergast op 'echte' thee en kattentongen, dan weer was de zaal versierd met vlaggen en groen. De voorzitter hield een voordracht over 'De eenheid van ons volk', die afgesloten werd met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Verder werd er gedeclameerd en zong men vaderlandse liederen. De jaarvergadering in 1946 in de muziekzaal van de Nieuwe Doelen was een heel bijzondere. Na jaarverslagen en bestuursverkiezing werd een imitatie kaasdragers- bieravond gehouden. De 'vader' van de kaasdragers, de heer Lutjeharms, gaf een overzicht van de geschiedenis van het gilde. Daarna werden de bekers en glazen neergezet en het bier door de kaasdragers rondgediend. Tot half twaalf duurde deze jaarvergadering waar veel gelachen werd om declamaties en voordrachten in het Westfries dialect. Er werd veel gezongen in die naoorlogse jaren op de vergaderingen van Oud Alkmaar. In september 1946 verzorgde de operettevereniging 'Danza' een avond waarop men soli en koren zong uit een historiespel over Alkmaars ontzet. De definitieve uitvoering van deze operette 'Alkmaar in de Spaanse tijd' vond op 6 december plaats in de schouwburgzaal van het Gulden Vlies. Het was een productie van de heren Vóórhaar, van Alfen, Pranger en Anderson en zij werd uitgevoerd in samenwerking met de Alkmaarse Orkestvereniging. De zangeressen Truus Schot en Leni Overtoom excelleerden bij deze uitvoering. Mr. Moens vertolkte de dank van Oud Alkmaar, dat met deze uitvoering een hartewens in vervulling zag gaan. Een maand later werd er weer gezongen toen er een Diner ter gelegenheid van '375 jaar geleden koos Alkmaar voor de prins van Oranje' in W- Collectie Regionaal Archief Alkmaar

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 17