Agenda Bestuursvergaderingen Historische Vereniging Alkmaar woensdag 5 april 2000 woensdag 7 juni 2000 Jaarvergadering Historische Vereniging Alkmaar woensdag 2 6 april 2000 Aansluitend toelichting op het gemeentelijk beeldkwaliteitsplan voor de binnenstad. De vergadering wordt gehouden in restaurant Nieuw Koekenbier aan de Kennemerstraatweg en begint om 20.00 uur. Pinksterdrie-tocht Historische Vereniging Alkmaar dinsdag 13 juni 2000 Excursie naar het schilderachtige stadje Buren in de Betuwe. 75-jarig jubileum van de Historische Vereniging Alkmaar zaterdag 9 december 2000 Nadere informatie volgt. Lezing Historische Vereniging Alkmaar woensdag 24 mei 2000 De heer Jacobi, verbonden aan het Rijksmuseum het Koninklijk Penningkabinet te Leiden, zal de geschiedenis van penningen en munten van Holland bespreken. Na de pauze is er gelegenheid meegebrachte penningen en munten te laten taxeren. De lezing vindt plaats in restaurant Nieuw Koekenbier aan de Kennemerstraatweg en begint om 20.00 uur. Lezing Natuur- en Letterkundig Genootschap 'Physica' maandag 3 april 2000 Prof dr. G. Teitler, hoogleraar in de militaire geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam en lid van het genootschap 'Physica': 'Zeeroof en zeeroofbestrijding in de Indische Archipel in de 19de eeuw'. De lezing wordt gehouden in de zaal van de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2 te Alkmaar, om 20.00 uur stipt. Belangstellenden kunnen enkele lezingen bijwonen en vervolgens beslissen of zij zich schriftelijk bij de secretaris voor het lidmaatschap van het genootschap willen aanmelden; de contributie bedraagt f 25,- per jaar. Meer informatie over genootschap en lidmaatschap wordt gaarne verstrekt door de secretaris. C.W. Bruinvis-huislezing dinsdag 11 april 2000 'De stolpboerderij' door Mart Groentjes. Lezing met dia's, ter afsluiting van de 3 tot en met tl april te bezichtigen tentoonstelling over stolpboerderijen in het Archeologisch Centrum, Oudegracht 245. De openingstijden zullen in de kranten bekend worden gemaakt.

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 26