Werkgroep Archeologie Evenals 1998 was 1999 wederom een drukjaar. Een groot gedeelte van de in 1998 opgegraven voorwerpen zijn door de vrijwilligers in 1999 gewassen, in elkaar gepuzzeld, gelijmd en gerestaureerd. De opgravingen van 1999 zorgden ook voor veel werk. Hieronder bevond zich een drietal grote projecten. Ten eerste de laatste fase van de opgravingen in de bouwput van het nieuwe Stedelijk Museum aan het Canadaplein. De daar voor de dag gekomen stadsmuur zorgde voor veel publieke belangstelling. Ten tweede de tweede fase van de opgravingen op het Houtmarktterrein tussen Laat, Bloemstraat en Oudegracht. Ten derde de opgraving aan het Baanpad bij het Zeglis, waar resten van de Stadsherberg werden opgegraven. De vondsten van de laatste twee opgravingen zijn inmiddels allemaal gewassen, maar voor de verdere verwerking daarvan hebben wij in 2000 heel veel werk te verrichten. Stadswandelingen De voorgenomen routes werden met startpunt en vertrektijd vermeld in het tijdschrift, in de kranten en op de kabel. Het aantal deelnemers was gemiddeld honderd. Helaas moest de geplande historische stadswandeling in het kader van de 8-oktoberfeesten, worden afgelast in verband met het zeer slechte weer. Deze wandeling, de 'Adriaan Anthonis'- wandeling rondom het 'Alckmaer van 1573' zal in 2000 opnieuw plaats vinden. Pinksterdrie-tocht De Pinksterdrie-tocht 1999 voerde naar Deventer, de oude Hanzestad. Ruim tachtig belangstellende leden met een aantal introducés begaven zich via de kortste weg naar de IJsselstad, waar de V.V.V. ons met koffie en Deventerkoek opwachtte en vergastte op een diapresentatie over de geschiedenis van de stad. Daarna volgde een stadswandeling door de prachtige oude binnenstad eindigend aan de Brink, waar de lunch wachtte, 's Middags kon men naar keuze een wandeling maken door het Bergkwartier of een bezoek brengen aan het stadsmuseum of het speelgoed- en blikmuseum. Via een prachtige tocht langs de IJssel, met nog een theestop in Olst, ging het weer op Alkmaar aan. Pand Oudegracht Willbee's Kunsthandel is halverwege het jaar uit ons pand vertrokken. Ook heeft de Monumenten- wacht ons eind van het jaar verlaten. Gelukkig heeft de afdeling Monumentenzorg en Archeologie voor de archeologie meer ruimte nodig, zodat van leegstand geen sprake zal zijn. In goed overleg zijn de vrijkomende ruimten ingevuld. Ook is het nu mogelijk onze zaal meer een verenigingskarakter te geven. Plaatsing van vitrines e.d. is in voorbereiding. Tijdschrift/ thema-uitgave 1999 Ons tijdschrift is ook dit jaar 3 keer verschenen in de gekleurde uitvoering. Ook nu qua vorm en inhoud een geprezen blad. De thema-uitgave bestond uit twee boekwerkjes over 1799. Het boekje

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 24