31 mei: 22jum: 19 juli: 11 september: 30 september: 3 oktober: oktober: 9 november: 24 november: 7 december: Stadswandeling: door het Helderse kwartier 'Bergerhof en omgeving van de molen De Eendracht. Stadswandeling: 'de Oude Stadt'. Stadswandeling: 'De Stadstimmerwerf Open monumentendag. Lezing door Dr. Diederik Aten: 'De inval van de Engelsen en Russen in Noord-Holland'. Stadswandeling: De 'Adriaan Anthonis' - wandeling rondom het 'Alckmaer' van 1573. Wegens het zeer slechte weer is deze wandeling niet doorgegaan. C.W. Bruinvis-huislezing door Harry de Raad: 'Taken en activiteiten van het Regionaal Archief C.W. Bruinvis-huislezing door Chris Goedhart: 'Follies als sfeer bepalend element'. Lezing door Dr. H.F.K. van Nierop: 'Het verraad van het Noorderkwartier' C.W. Bruinvis-huislezing door Peter Bitter: 'Recente opgravingen in Alkmaar'. Werkgroep Welstand De werkgroep Welstand heeft in 1999 vele verbouwings- en nieuwbouwplannen bekeken en becommentarieerd. In het overgrote deel waren de adviezen van de werkgroep overeenkomstig die van de gemeentelijke welstands- en monumenten commissie. In samenwerking met buurtberaad Grote Kerk en omgeving en de winkeliers vereniging binnenstad Alkmaar is door Mr. Zeiler, als advocaat, de bouwvergunning van het stadskantoor aan het Mallegatsplein aangevochten tot voor de Raad van State. Ondanks dat deze bouw op of over de grens van het beschermde stadsgezicht plaatsvindt hebben wij de procedure verloren. Wederom is bij gesprekken met de gemeente de zorg uitgesproken over de plannenmakerij rondom het beschermde stadsgezicht binnenstad en het beschermde stadsgezicht in voorbereiding van het Westerhout- kwartier. Ook de gemeenteraadsleden zijn schriftelijk benaderd. Wij zullen de ontwikkelingen nauw volgen en komend jaar een beleidsplan hierover opstellen. Verder heeft de vereniging deelgenomen in de begeleidingsgroep voor het beeldkwaliteitsplan binnenstad. Wij hopen dat dit plan en het in te voeren bestemmingsplan voor de binnenstad een positieve bijdrage zullen leveren aan het behoud van onze historische stad.

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 23