Ver enigingsnieuws 1 Él mt Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR 'Mensen in een positieve omgeving daar gaat een enorme kracht vanuit'. Ik citeer de heer R. Pieper, een bekend docent op het gebied van de informatie/communicatie. Dit citaat is zeker van toepassing op onze vereniging. Want als ik terugkijk op het afgelopen jaar constateer ik dat: We regelmatig bijzonder hebben gewandeld. Er verstandige welstandsadviezen zijn uitge bracht en een bijdrage is geleverd aan het Beeldkwaliteitsplan (een nieuw arrangement voor de binnenstad) van de Gemeente Alkmaar. Er interessante lezingen zijn georganiseerd. Ook de C.W. Bruinvis-huislezingen trokken zoveel belangstellenden dat mensen een afbericht hebben moeten ontvangen. De Pinksterdrie-excursie en de monumentendag zijn geslaagd. Een PUIENprijs voor winkels in de binnenstad is ingesteld. Er veel interessants is opgegraven, in elkaar is gezet en beschreven. Er diverse publicaties tot stand zijn gekomen rondom het themajaar 1799 en ons mooie/boeiende tijdschrift in een behoefte bleek te voorzien. Dit jaar hebben wij een lustrum te vieren. We bestaan immers 75 jaar. Het gaat gevierd worden op zaterdagmiddag 9 december in het auditorium van het nieuwe cultureel centrum op het Canadaplein. Momenteel wordt aan een programma gewerkt. In ieder geval zal dan de eerste puienprijs worden uitgereikt. Ook zullen de historische verenigingen van de Alkmaarse zustersteden, Bath, Darmstadt, Tata en Troyes worden uitgenodigd. Eind vorig jaar heeft een docent van het voortgezet onderwijs zich tot ons gewend om hulp bij het vormgeven van het vak omgevingsonderwijs. Er wordt onderzocht wat we kunnen doen en er zal zeker ook op onze jubileummiddag aandacht zijn voor het onderwijs. Verder wordt aan een gedegen lustrumuitgave gewerkt en zit er op het gebied van lezingen, wandelingen, opgravingen en evenementen weer veel in het vat. Ik hoop dat u een bijdrage wilt leveren aan het meer bekend maken van onze vereniging (folders zijn op te vragen!) en zonodig een handje wilt toesteken. Mqgda van Amsterdam - Coelm^jh

Oud Alkmaar | 2000 | | pagina 21