Recent verschenen (november 1998-november 1999) Bibliotheek Regionaal Archief Alkmaar D. Aten: Alkmaar in 1799stad in oorlogstijd. Alkmaar, Gemeente Alkmaar, 1999. 36 p. Deze uitgave geeft een beeld van Alkmaar als militair commando- en verzorgingscentrum tijdens de Engels-Russische invasie, van de gebeurtenissen rond de kazernes en hospitalen, en van de gevolgen voor de Alkmaarse burgerij. D. Aten, M.N.J. Lucassen en V.J.M.L. Wijnekus: De atlas van de Engels-Russische invasie in 1799. Zaltbommcl, Europese Bibliotheek, 1999. Uitgegeven in samenwerking met het Regionaal Archief Alkmaar. Map met 32 reproducties van kaarten en prenten van voorstellingen van het strijdtoneel, de verwoeste dorpen en andere aspecten van de invasie. Een aparte bijlage bevat een inleiding en toelichtingen op de kaarten en prenten. W.J. van den Berg, M.H.D. van Leeuwen en C. Lesger: Residentiële se^jre^jatie in Hollandse stedentheorie, methodologie en empirische bevindingen voor Alkmaar en Amsterdam, 16e- 19e eeuw. In: Tijdschrift voor sociale geschiedenis, jrg. 24 (1998], nr. 4, p. 402-436. In dit artikel wordt ingegaan op de geografische verdeling van de woningen van rijke en arme stadsbewoners binnen de Alkmaarse binnenstad. P. Bitter en J.M.T. van Seters: Goedgevondentextielvondsten uit archeologische opgravingen in de Grote of St. Lattrenskerk te Alkmaar. Met bijdragen van F. Berendse en H. Scharff. Alkmaar, Gemeente Alkmaar, 1999. 224 p. (Rapporten over de Alkmaarse monumentenzorg en archeologie7] E. Bleeker: Hoevervaart en Egmondermeer. Alkmaar, Gemeente Alkmaar, 1999. 8 p. Uitgegeven ter gelegenheid van het wijkfeest 'Songlines over de Hoevervaart', 19 juni 1999 in Alkmaar-west.

Oud Alkmaar | 1999 | | pagina 23