Notulen ledenvergadering zo april 1999 zal er een videoband gereed zijn over de vereniging, zodat presentaties nog levendiger zullen worden. Het bestuur heeft afspraken gemaakt met de 8- oktobervereniging over informatie-uitwisseling en samenwerking. Dit jaar zal de 8-oktoberrede uitgesproken worden door onze vorige voorzitter - nu Tweede Kamerlid - Gerrit Valk. Het thema is: 1799! Strijd achter de duinen. Tweehonderd jaar na de invasie door Engelsen en Russen opent het Marinemuseum in Den Helder een internationale overzichtstentoonstelling over dit thema en wordt samen met de Stichting Provinciale Atlas Noord-Holland een boekje uitgegeven, dat door uw bestuur deze maand gratis aan u beschikbaar wordt gesteld. De tentoonstelling in Den Helder, geopend van 28 augustus 1999 tot en met 9 januari 2000, is thematisch van opzet en toont 350 objecten uit gerenommeerde musea uit binnen- en buitenland. Zeker de moeite waard te bezoeken! Het jaar 2000 is vanwege ons 75-jarig bestaan een kroonjaar. Een bijzondere publicatie wordt voorbereid en het bestuur broedt op meer. Ook wordt al vooruitgekeken naar de viering van 'Alkmaar 750 jaar stad' in 2004. Het wordt tijd een werkgroep of commissie samen te stellen, die het voortouw gaat nemen om hier op bijzondere wijze vorm aan te geven. Magda van Amsterdam-Coelingh Op dinsdag 20 april 1999 werd in restaurant Nieuw Koekenbier de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Onderstaand volgen de notulen. r. Opening en overzicht door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet allen van harte welkom, speciaal de heer De Boer van de collegavereniging uit de Zijpe. Na het voorstellen van het huidige bestuur memoreerde zij de activiteiten van het afgelopen jaar zoals: de C.W. Bruinvis-huislezingen als nieuwe succesvolle lezingenserie in ons pand; het geheel vernieuwde tijdschrift en het themaboek over de Hout; de drie wandelingen in een regenachtige zomer. 2. Goedkeuring notulen algemene ledenvergadering 1998 De notulen van de vergadering van 1 april 1998 worden ongewijzigd goedgekeurd. 3. Goedkeuring jaarverslag 1998 van de secretaris Ook hier geen vragen en/of opmerkingen. 4. Financieel jaarverslag 1998 van de penningmeester De penningmeester geeft een korte toelichting op het verslag, waarbij speciaal aandacht voor de belegging van de ontvangen legaten. De zeer goede financiële situatie is het gevolg hiervan. Daar de vereniging geen beleggingsclub is, zal het bestuur hier gepast mee omgaan. Er zijn geen opmerkingen ten aanzien van het verslag.

Oud Alkmaar | 1999 | | pagina 16