- -i 4.!lt i «i Nanning in augustus i557Aüard Cooltuyn,'qui tune ex Italia venerat', aan zijn ziekbed ontbood. Deze was bang voor besmetting en wilde niet langer dan strikt noodzakelijk bij de zieke blijven, waarop Nanning hem wegstuurde.7 Kort na zijn terugkeer is Allard getrouwd met Aefjen Dircksdochter. De huwelijkse voorwaarden werden op 11 januari 1558 ten overstaan van notaris Dirk van Foreest vastgelegd. Getuigen waren onder anderen de moeder en broer van Allard (Diewer Jansdochter en Cornelis), de broer van Aafje Qacob Dircksz.) en Nanning van Foreest. Twee broers van Pieter waren dus aanwezig bij dit belangrijke moment. Blijkbaar had Nanning de arts zijn gedrag van een paar maanden eerder vergeven! Gelet op het kapitaal dat de bruid inbracht (f2600stamde zij uit een aanzienlijke familie. Tiaar broer, de genoemde Jacob Dircksz., was niemand minder dan de bekende kroniekschrijver Jacob Dircksz. Wijnkoper, die van 1570 tot 1598 burgemeester van Alkmaar was. Allard was trouwens bij zijn huwelijk ook niet onbemiddeld: hij bracht ƒ1400 in.8 Reeds eind oktober 1559 vertrouwde 'meester Allert doctor' zijn eerstgeborene aan het graf toe.' In 1595 werd de Latijnse school en de rectorswoning gevestigd in een aantal gebouwen van het klooster de Jonge Hof, gelegen aan de westzijde van de Doelenstraat. Op deze i8de-eeuwse tekening door een onbekende kunstenaar zien we van links naar rechts het huis van de rector van de Latijnse school, de ingangspoort van de school en gebouwen van het Burgerweeshuis. Pen- en penseeltekening, 17,1 x 19,6 cm. Topografisch- historische atlas, Regionaal Archief Alkmaar '"TT 13

Oud Alkmaar | 1999 | | pagina 19