Historische agenda Pand Oudegracht Aan het einde van het jaar heeft de onderhuurder, Willbee's Kunsthandel, de huur voor de helft van het gehuurde opgezegd. Onderhandelingen met de Monumentenwacht zijn in gang gezet om dit deel aan hen te verhuren. Onze eigen ruimte voldoet thans officieel aan de eisen gesteld door de vereni ging van slechthorenden. Slechthorenden kunnen de lezingen in ons pand goed volgen, evenals overigens in Nieuw Koekenbier. Tijdschrift/thema-uitgave 1998 In het verslagjaar kreeg het tijdschrift een nieuwe lay-out. Het zeer fraaie tijdschrift, zowel qua vorm als inhoud, is overal goed ontvangen. Ook de thema-uitgave Van Ketinemerhout tot Cultuurpark, gerealiseerd in samenwerking met de Stichting Cultuurpark 'de Hout' heeft veel positieve reacties en ook nieuwe leden opgeleverd. Oud Alkmaar-prijs Deze is in 1998 uitgereikt aan Wil Boots en Gonna de Reus voor hun bijdrage aan de geschiedschrijving van Alkmaar, een kunsthistorisch onderzoek naar de de Algemene Begraafplaats in Alkmaar. Nieuw beleid Onderdeel hiervan vormde de nieuwe uitvoering van ons tijdschrift. Daarnaast is gewerkt aan het verbeteren van de contacten met de pers. Helaas is dit nog niet geheel uit de verf gekomen, wel is een ontwikkeling in de goede richting zichtbaar. Het verenigingsnieuws wordt nu ook via Radio Alkmaar Lokaal bekend gemaakt. In het overleg met de gemeente zijn diverse toezeggingen gedaan door zowel het gemeentebestuur als ook door gemeente lijke ambtenaren. Helaas is hier in het jaar 1998 nog niet veel van terecht gekomen. Actie van onze zijde ten aanzien van dit punt blijft belangrijk. De secretaris, J. Beijer. dinsdqg 13 april 1999 C.W. Bruinvis-huislezing door Cor Verhoef 'Kijk op planeten'. dinsdag 20 april 1999 Algemene ledenvergadering met aansluitend lezing door J. E. de Boer, voorzitter van de Histori sche Vereniging Zijpe over het ontstaan en de inspanningen van deze vereniging. dinsdag 11 mei 1999 Lezing door de heer Carel de Jong, directeur educatieve afdeling Westfries Museum te Hoorn: 'De VOC op een andere manier bekeken'. maandag 31 mei 1999 Wandeling door Helderse kwartier 'Bergerhof en omgeving van de molen De Eendracht. Vertrekpunt: Kruseman van Eltenweg, achter NS- station. Start: 19.30 uur. dinsdag 22juni 1999 Wandeling 'de Oude Stadt'. Vertrekpunt: Gewelfde brug van de Mient, einde Langestraat. Start: 19.30 uur. maandag 19 juli 1999 Wandeling 'Rond de Stadstimmerwerf Vertrekpunt: het pleintje voor de stadstimmerwerf SOB, einde Laat. Start: 19.30 uur. De lezingen en de jaarvergadering beginnen om 20.00 uur en vinden plaats in restaurant 'Nieuw Koekenbier' aan de Kennemerstraatweg. De C.W. Bruinvis-huislezing wordt gehouden in het C.W. Bruinvispand aan de Oudegracht 245.

Oud Alkmaar | 1999 | | pagina 18