Van de ledenadministratie wij mee met de bewonersbelangenvereniging die advocaat mr. Zeiiet heeft ingeschakeld. Met name vecht mr. Zeiler de art. 19-procedure aan, die de gemeente wil hanteren en waarvan, volgens de advocaat, de toepassing op oneigenlijke gronden berust. Geconstateerde afwijkingen zijn er verder ten opzichte van bestemmingsplannen, beeld kwaliteitsplan, plan voor beschermd stadsgezicht, structuur vis ie voor het centrumgebied van de binnenstad en van parkeerdichtheden. Het is wel een cruciaal moment voor de binnenstad! Binnen een democratie zijn hoorzittingen bedoeld om ieder in de gelegenheid te stellen voor zijn recht te kunnen opkomen. Onderlinge afspraken tussen bestuurders als 'we houden de ruggen recht' voorafgaande aan hoorzittingen passen in elk geval niet in een democratische aanpak. Uiteraard kunnen de zittingen tijd en inspanning kosten en vertragend werken. Maar er moet wel echt geluisterd en wat mee gedaan worden, anders hebben ze inderdaad geen zin en werken alleen vertragend. In de troonrede van september j.1. heeft Koningin Beatrix uitgesproken, dat 'De burgers moeten kunnen blijven rekenen op een actieve, verant woordelijke en betrouwbare overheid. De kwaliteit van bestuur, wetgeving en rechtspleging krijgt hernieuwde aandacht en wordt toegesneden op de eisen van deze tijd'. Twee weken later konden we over de radio de Deken van de Orde van Advocaten horen zeggen, dat al te vaak juist gemeenten de wetten, door hen zelf ingesteld, als eerste in hun voordeel aanpassen. Dat wil zeggen: niet nakomen. Laat dat in Alkmaar niet gebeuren. Wij hopen dat de gemeente bestuurders het bestaande beleid nakomen, haast maken met het definitieve bestemmingsplan en dat economische motieven (rentabiliteit) niet het zwaarste wegen als het gaat om de beoordeling van plannen die kunnen leiden tot aantasting van de binnenstad en afwijking van de bestaande regel geving. Dan zeggen wij: 'Houdt uw rug recht, dan doet gij wat gij doen moet'. Rob Ballot Bij dit nummer van ons tijdschrift treft u een acceptgiro aan voor de betaling van uw contributie over 1999. Wij rekenen erop dat u aan uw verplichting in elk geval voor maart 1999 zult willen voldoen. Zoals enkele jaren geleden tijdens de jaarvergadering door u is bepaald, bedraagt de contributie minimaal dertig gulden per kalender jaar. Meer mag uiteraard ook! Voor dit bedrag krijgt u drie maal per jaar een tijdschrift en tevens nog een extra uitgave. Slechts door een zorgvuldig beleid is het mogelijk dit waar te maken. Maar ook uw medewerking is daarbij noodzakelijk en wel door: Wijzigingen onmiddellijk door te geven aan ons adres: Oudegracht 245, 18x1 CG te Alkmaar. Dit voorkomt zoekraken van stukken en extra portokosten voor nazending. Heeft u geen belangstelling meer voor de vereniging (wij kunnen het ons haast niet voorstellen), zeg dan op vóór 1 januari. Het voorkomt veel extra kosten voor verzending van tijdschrift en betalingsherinnering. Statutair bent u verplicht het komende jaar uw contri butie te betalen, als u niet vóór 1 januari heeft opgezegd. Daarentegen is de vereniging ver plicht u alle stukken toe te blijven zenden, dus kosten te maken. Ook in 1998 moesten wij weer een aantal leden royeren, omdat zij hun contributie over 1998 begin september nog niet betaald hadden. Het betrof leden waarvan het adres na verhuizing niet meer bekend was. Wij hopen met uw medewerking dat dit in 1999 niet nodig zal zijn.

Oud Alkmaar | 1998 | | pagina 17