Bij het overlijden van erelid JohannesJouke Schilstra De Oud Alkmaar Prijs Mededelingen van de Werkgroep Welstand Het bestuut vertrouwt er op dat de leden het vernieuwde tijdschrift waarderen en wenst de redactie veel succes toe. Creatieve talenten worden opgeroepen om interessante kopij naar de redactie te zenden. Magda van Amsterdam-Coelingh Op 9 februari 1998 kwam een einde aan het zeer actieve leven van Johannes Jouke Schilstra. Hij zou op 28 februari van dit jaar drieëntachtig jaar zijn geworden. De heer Schilstra was leraar Engels en vervulde daarnaast vele maatschappelijke functies. Hij heeft vele publicaties op zijn naam staan en was gedurende 19 jaar voorzitter van onze vereniging. In het volgende nummer van dit tijdschrift zal stil worden gestaan bij het rijke en actieve leven van dit zo vriendelijke, bescheiden en erudiete erelid. Het bestuur van de vereniging wenst zijn vrouw, kindeten en kleinkinderen veel sterkte toe bij het verwerken van het verlies van hun echtgenoot, vader en grootvader. Magda van Amsterdam-Coelingh Dit jaar werd de Oud Alkmaar Prijs uitgereikt aan Wil Boots en Gonna de Reus. Zij deden onderzoek naar de Algemene Begraafplaats in Alkmaar. Daarbij werden zij gecoacht door mevr. drs. C. Rogge, die als bouw- historicus verbonden is aan het Bureau Monumen tenzorg en Archeologie van de Gemeente Alkmaar. Wil Boots en Gonna de Reus publiceerden de resultaten van hun onderzoek in het voortreffelijke rapport De Algemene Begraafplaats Alkmaar. Ontstaans geschiedenis van de buitenbe^raa/plaats en een inventarisatie van grafmonumenten (1830-1950). Daarmee leverden zij een wezenlijke bijdrage aan de Alkmaarse geschiedschrijving. De jury van de prijs had hiervoor grote waardering. Om de veertien dagen buigt de Werkgroep Welstand zich over nieuwe bouwplannen. Meestal gaat het daarbij om uitbreiding van bestaande panden in de binnenstad. Soms betreft het ook nieuwbouw. De afgelopen periode bogen de leden van de werkgroep zich onder meer over: - de plannen voor de sloop van de voormalige behuizing van de Raad van Arbeid, gelegen aan de Heldersweg bij de hoek van de Geestersingel, waar een hoog flatgebouw moet verrijzen; - de ontwikkeling van de plannen voor de huisvesting van de Openbare Bibliotheek, het Alkmaars Centrum voor Kunstzinnige Vorming en het Stedelijk Museum Alkmaar aan het Canadaplein, waarvoor een pand van de architect D. Saai moet worden opgeofferd; - de plannen voor de bouw van een nieuw Stadskantoor aan de Helderseweg ter hoogte van het Afgesneden Kanaalvak; - een wijk aan de Baansingel, waar architectuur van het begin van de twintigste eeuw plaats moet maken voor nieuwbouw; - de sloop van het conservatorium aan het

Oud Alkmaar | 1998 | | pagina 18