crenigingsnieuws Van de voorzitter HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR e Waarlijk, 't is voorjaar! zie, een heuvel zonder naam in morgenwazen. Deze Japanse haiku van Basho (1644-1694) luidt het voorjaar in met een poëtisch beeld. Wij luiden het voorjaar in met een veelheid aan activiteiten, zoals lezingen, de historische stadswandelingen en de Pinksterdrie-excursie: dit jaar naar Amersfoort. De eerste lezing van dit jaar werd gehouden door Els Ruijsendaal. Zij sprak over 'Alkmaar binnen de veste: straatnamen in historisch perspectief. De lezing was een schot in de roos. Er kwamen meer dan 100 mensen. Er wordt dan ook met spanning uitgekeken naar haar boek, dat in april zal verschijnen. De periodiek is vernieuwd. We spreken voortaan van het tijdschrift Oud Alkmaar. Het is groter van formaat en iets anders van opzet. Het verenigings- nieuws vormt een afzonderlijk onderdeel, dat gemakkelijk uitneembaar is. Hierin treft u: het woord van de voorzitter, mededelingen van het bestuur, informatie over bijzondere ontwikkelingen en activiteiten, berichten van de werkgroepen van de vereniging en de historische agenda. De laatste wordt uitgebreid met aankondigingen van activiteiten van het Natuur- en Letterkundig Genootschap 'Physica', van de Vrienden van het Stedelijk Museum Alkmaar en anderen. De bedoeling is dat iedereen die geïnteresseerd is in geschiedenis en cultuur in een oogopslag kan zien welke activiteiten er op dit gebied in Alkmaar worden georganiseerd. De coördinatie van het verenigingsnieuws ligt bij redactielid Sandra de Vries. Harry de Raad en Paul Knevel richten zich op de inhoud van het tijdschrift. De redactie streeft er naar om niet al te lange, vlot geschreven artikelen op te nemen. Beeld wordt net zo belangrijk geacht als het geschreven woord. Vandaar dat ieder nummer van het tijdschrift ruim geïllustreerd zal zijn. Sinds 1993 verzorgde het Bureau Monumenten zorg en Archeologie van de gemeente Alkmaar een aparte rubriek. Deze is komen te vervallen. Het Bureau verstuurt nu een eigen nieuwsbrief die bestemd is voor eigenaren van monumenten en andere relaties. Gelukkig betekent dat niet dat er in ons tijdschrift geen aandacht meer wordt besteed aan monumentenzorg en archeologie. De medewerkers van het Bureau blijven de redactie voorzien van relevante artikelen. Het tijdschrift nieuwe stijl verschijnt drie maal per jaar. Voor leden van de vereniging blijft het gratis. Anderen kunnen zich abonneren. Naast het tijdschrift zal het bestuur van de Historische Vereniging ieder jaar één themaboekje laten verschijnen. De coördinatie hiervan ligt bij het bestuur. Dit jaar verschijnt er een boekje over de Alkmaarse Hout. Leden van de vereniging en relaties zullen dit omstreeks juni uitgereikt krijgen.

Oud Alkmaar | 1998 | | pagina 17