treffende wethouder. Afgesproken is dat onze werkgroep alle aanpas singsplannen van karakteristieke en monumentale panden in Alkmaar (ook van panden buiten de binnenstad) ter advisering zal ontvangen. Ook heeft er (met medeweten van de gemeentelijke monumenten- dienst) een gesprek plaatsgevonden met de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg in Zeist. Het doel van dit gesprek was een betere communi catie en afstemming te bewerkstelligen. Afgesproken is dat we elkaar tijdig relevante informatie toe zullen spelen. Het gebeurde de laatste ja ren te veel dat tegenstrijdige adviezen werden uitgebracht. Zoals bij voorbeeld bij de verbouw van het stationsgebouw, de uitgang van de Singelparkeergarage in het Bolwerk en nu de aanpassingen (uitbouw) van ons monumentale waaggebouw. Wat het laatste betreft, hebben ge deputeerde staten ons bezwaar niet gehonoreerd. Het bestuur van de Historische Vereniging Alkmaar heeft besloten zich daarbij neer te leg gen. De meest recente plannen waar de vereniging bezwaar tegen heeft ge maakt of gaat maken, betreffen verbouwplannen van de Laat nrs. 208, 210, 212 en 117 en voorgenomen plannen voor de bouw van een flat gebouw op de hoek van de Geestersingel en de Helderseweg. In het al gemeen bestaat de indruk dat de (ver)bouwplannen in de binnenstad te massaal en grootschalig worden in relatie tot de maat en schaal van de bestaande bebouwing in de binnenstad. Ondermeer is dit ook met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg besproken. 4

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 4