ik onder uw aandacht zou willen brengen, is een aardige handleiding van de Stichting "Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland", geti teld Op zoek naar huis, straat of buurt: handleiding voor historisch huizenonder- zoek. Hierin geeft de auteur, Kees van der Wiel, uitleg over de wijze waarop historisch onderzoek naar percelen kan worden verricht en geeft hij inzicht in de bronnen die daarbij geraadpleegd kunnen worden. Het boekje is te bestellen bij het bureau van de Stichting (tel.nr. 023- 5318436). In Alkmaar wordt sinds 1989 gewerkt aan het "Historisch Ka daster Alkmaar". Hierin zijn gegevens over percelen in de oude binnen stad te vinden. Magda van Amsterdam-Coelingh Activiteiten Noteer alvast in uw (nieuwe) agenda. Voor het komende jaar is een aantal lezingen gepland. Er wordt nog overleg gepleegd over de thema's, maar de data zijn wel al bekend. Deze zijn: - dinsdag 3 februari 1998; - woensdag 1 april 1998 (na de ledenvergadering); - maandag 8 juni 1998; - woensdag 30 september 1998; - dinsdag 17 november 1998. De lezingen worden gehouden in restaurant Koekenbier en beginnen om 20.00 uur. De Open Monumentendag zal in 1998 op 12 september plaatsvinden. Nieuws van de werkgroep Welstand Twee maal per week bespreekt de werkgroep de plannen voor (ver)bouw en aanpassing van monumentale en karakteristieke panden in Alkmaar. De dag daarna worden deze plannen in een vergadering van de Gemeentelijke Welstands- en Monumentencommissie behandeld. De plannen worden door de werkgroep van een advies voorzien. In de meeste gevallen wordt er naar de mening van de werkgroep door de Gemeentelijke Welstandscommissie terdege met het advies rekening ge houden. Daar het in het afgelopen jaar een aantal keren is voorgekomen dat (ver)bouwplannen van karakteristieke of monumentale panden onze werkgroep niet of te Iaat hebben bereikt, heeft er overleg plaatsgevonden tussen het bestuur van de Historische Vereniging Alkmaar en de desbe- 3

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 3