oog. De grondleggers van de IJsbaanclub "De Quint" waren leden of sympathisanten van de Alkmaarsche IJsclub. Het toenmalige bestuur van de AIJC kon voor de plannen weinig sympathie opbrengen. De eerste ledenvergadering van de nieuwe ijsclub vond plaats op 10 de cember 1908. Het Voorlopig Comité bestond uit een vijftal (vandaar de naam "De Quint") vooraanstaande Alkmaarders: Mr. J.P. Bosman, J. Cloeck, Mr. A.A. Cnopius, A.J. Stikkel (in 1901 nog actief als bestuurslid van de AIJC) en de eerder genoemde F.W.H.van Straaten.15 De lange en strenge winter van 1908/1909 zette vroeg in. In decem ber 1909 kon bijna overal worden ge schaatst, maar het inmiddels bedijkte terrein aan de Blekerskade stond nog droog. Het vermogen van de bema lingsmachine bleek ontoereikend om het water binnen de dammen te pom pen. De inderhaast nieuw aangekochte (stoom)machine kon het karwei wel klaren, waarna op 24 januari 1909 de verlichte wedstrijdbaan met clubge bouw en terras voor het publiek kon worden opengesteld. Een spoedige er kenning volgde, want twee dagen na de opening kreeg de ijsbaanclub de organisatie toegewezen van het natio naal kampioenschap schoonrijden voor dames en paren. Een nieuw groot evenement vond plaats op 20 en 21 januari 1912 toen op de naar de club vernoemde ijsbaan De Quint het Noordhollands kampioenschap hardrijden voor heren werd gehouden. Wim Keetman uit Nieuwe Nietiorp in actie op de nieuwe Quint-ijsbaan aan de Schernierweg, 1933. Keetman verstond als geen ander de kunst om er het juiste gezicht bij te trekken. De Quint en Rochdale Na vele kwakkelwinters met enkele schaatsdagen opende ijsclub "De Quint" in de strenge winter van 1917 - een der langste winters uit de geschiedenis - op 21 januari 1917 opnieuw haar poorten voor het schaatspubliek. Daags na de opening organiseerde de club op haar sfeer volle baan een groot ijsfeest: "Het draaiorgel van De Wilde zorgde voor 20

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 20