t Phass en H. Winter een zilveren portemonnee en flacon met zilveren dop. In optocht, met vaandels en muziek, keerden de winnaars naar de stad terug.3 IJsclub "De Wedstrijd'' Een kleine twee jaar later maakte het bestuur van de Alkmaarsche IJs club bekend dat op de vergadering van 13 december 1872 was besloten de vereniging te ontbinden, "sluitende de rekening met een batig saldo van ƒ8,- welke gelden gedeponeerd zijn bij het Algemeen Armbestuur alhier." Diverse personen konden zich echter niet met de ontbinding verenigen. Op 19 december 1872 deelden zij mede dat hun pogingen om een vereniging tot stand te brengen, met een gunstige uitslag was bekroond. De oprichting van de ijsclub Alkmaarsche Vereeniging voor Ijs- en Volksvermaken "De Wedstrijd" was hiermee een feit. De ijsclub stond onder bestuurlijke leiding van de gemeentearchitect W.F. du Croix, de wijnkoper H.S. Blok en de ambtenaar ter secretarie J. Hoek. De vereniging wilde zich toeleggen op het organiseren van ijs- feesten. De leden van "De Wedstrijd" kregen een ledenkaart aangereikt met de tekst "Dit bewijs is persoonlijk en geeft recht van toegang met eenen dame tot de feesten der vereeniging". Ongetwijfeld zullen er van "De Wedstrijd" activiteiten zijn uitgegaan, maar tot de organisatie van ijsfeesten kwam het in deze ijsloze winters niet. Na 1878 werd van de ijsclub niets meer vernomen.4 Ijsvermaak op het Paardenwed, 1904. Historisch - topografische atlas, Regionaal Archief Alkmaar. 12

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 12