gevallen wordt het bouwplan meestal in gunstige zin aangepast. Niet altijd viel overeenstemming te bereiken. Zoals bijvoorbeeld bij het plan tot sloop van de panden Laat 208-212 en nieuwbouw ter plaatse. Dit plan is vele malen besproken en herhaaldelijk aangepast, zodat de Gemeentelijke Welstand- en Monumentencommissie er uiteindelijk mee akkoord is gegaan. Wij zijn echter van mening dat het nieuw te bouwen pand op die plek te massaal is en zeker ten opzichte van het naastgelegen café te hoog. De Laat wordt op deze manier weliswaar meer woongebied, maar tegelijker tijd neemt de grootschaligheid toe. Aan de overzijde, op de plek van de voormalige school is ook reeds een dergelijke massale bebouwing gere aliseerd. Wij zijn dan ook van mening dat de Laat aan deze zijde vol doende grote gebouwen kent en de bouw op een andere manier gestalte dient te krijgen. Een tweede bezwaarschrift, van gelijke strekking, is ingediend tegen het verhogen met een verdieping van het pand Laat 117. Een derde bezwaarschrift heeft betrekking op de verbouwing van het Waaggebouw. Daar er nog geen bouwvergunning is aangevraagd (op het moment van het schrijven van dit artikel), is het bezwaarschrift nog niet officieel ingediend. Zoals u in juli in de krant heeft kunnen lezen wilde men de uitbouw aan de zijde van de stad vergroten. De hal zou dan in oude staat hersteld worden. Dit laatste is niet het geval, daar er een trappenhuis en een lift in de hal komt. Verder is de uitbouw zo klein, dat er ons inziens binnen de kortste keren weer verbouwd moet worden. We wachten nog af, in hoe verre men bereid zal zijn om naar onze argumenten te luisteren.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 3