Informatierubriek Bureau Monumentenzorg en Archeologie van de gemeente Alkmaar Extra geld voor de restauratie van rijksmonumenten De komende jaren is er extra geld beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Het gaat voorlopig om een eenmalige bijdrage van 200 miljoen, die in de jaren 1998,1999 en 2000 zal worden ingezet. Met dit geld moet een deel van de landelijke restauratie-achterstand worden wegge werkt. Om deze achterstand zo goed mo gelijk in kaart te brengen, is de afgelopen maanden in alle gemeenten een "restaura tie-behoefteraming" opgesteld. In Alkmaar coördineerde Joop Elsinga de ze werkzaamheden en werden ca. 180 van de in totaal 333 rijksmonumenten op technische gebreken geïnspecteerd door Henk Krabbendam en Hans Balvers (laatstgenoemde, medewerker van de af deling Service en Onderhoud van de ge meente, is tijdelijk aan het Bureau toege voegd in verband met het vele werk dat de behoefteraming met zich meebrengt). Het is een omvangrijke klus geweest, waarvoor heel wat huisbezoeken moesten worden afgelegd. Over het algemeen ver leenden de eigenaren spontaan hun me dewerking aan het onderzoek. Men bleek hierbij ook niet alleen geïnteresseerd te zijn in subsidie-mogelijkheden. In veel gesprekken werden adviezen gevraagd (en gegeven) over onderhouds- en restauratiewerkzaamheden. Op de veel gestelde vraag, welk deel Alkmaar nu in 1998 gaat krijgen van al die landelijke miljoenen, moesten Henk en Hans het antwoord steeds schuldig blijven. Op rijksniveau zal men de komende maanden aan de hand van alle in gediende restauratie-behoefteramingen bepalen wat per stad de te hante ren verdeelsleutel wordt. Deze verdeelsleutel zal bovendien gebruikt worden om het reguliere restauratiebegrotingsgeld (in het jaar 2003) over de gemeenten te verdelen. Als alles bij het rijk volgens de planning verloopt, wordt begin november bekend hoeveel extra geld er in 1998 Hans Balvers bezig met de inspectie van een monument (Verdronkenoord nr. 5). Gemeente Alkmaar, Bureau Monumentenzorg en Archeologie. 36

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 36