Nieuws uit de vereniging Van de voorzitter Het aantal leden van de vereniging groeit. Inmiddels heeft het duizend ste lid zich aangemeld. Debet aan de toename van het aantal leden zal zijn geweest de opening van ons gebouw, de verspreiding van de nieuwe folder en de druk bezochte wandelingen. Zo resul teerde het "kopje koffie" na de laatste stadswande ling van dit seizoen in de aanmelding van diverse nieuwe leden. Mevrouw José Huybers werd als duizendste lid ingeschreven en ontving uit handen van het bestuur een aantal publicaties, een jaar gra tis lidmaatschap en een doos bonbons. September wordt weer een drukke maand. De his torische vereniging presenteert zich dan op de "Uit-in Alkmaar-markt" en neemt deel aan de grote manifestatie van Noord-Hollandse histori sche verenigingen in de Grote kerk. Ook is het die maand monumentendag. Leden die bijzondere verzamelingen hebben voor deze en/of andere manifestaties worden opgeroepen contact op te nemen met een van de bestuursleden. Het laatste is ook van toepassing op mensen die suggesties hebben voor activiteiten in het nieuwe ge bouw. Magda van Amsterdam-Coelingh Activiteiten In de komende maanden zullen de volgende lezingen worden gehou den. Op woensdag 24 september zal mevr. prof.dr. H.A. Bosman-Jelgers- nra spreken over Pieter van Foreest. Ook op dinsdag 18 november zal er een lezing worden gehouden. Het onderwerp van deze lezing is nog met bekend. De lezingen vinden plaats in restaurant Koekenbier en beginnen steeds om 20.00 uur. Op 27 september zal in de Grote Kerk de twee jaarlijkse presentatie plaatsvinden van de Noord-Hollandse historische verenigingen. Ook de Historische Vereniging Alkmaar zal aanwezig zijn. Nieuws van de werkgroep Welstand De werkgroep Welstand heeft in de eerste maanden een grote hoeveel heid bouwplannen onder ogen gehad. Een aantal van deze plannen is van een negatief advies voorzien. Vaak wordt onze mening gedeeld door de Gemeentelijke Welstand- en Monumentencommissie. In dergelijke Mevrouw José Huybers, het duizendste lid van de Historische Vereniging Alkmaar 2

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 2