ontstaan in samenwerking met de vereniging, die vorig jaar de vrijwilli gers van de archeologische werkgroep onder haar paraplu heeft geno men. De Historische Vereniging Alkmaar heeft in het gebouw een eigen ruimte voor kleine bijeenkomsten en vergaderingen, terwijl de locatie gunstig is als start- en eindpunt van de bekende stadswandelingen in het toeristisch seizoen. De vereniging ziet het eigen pand als beginpunt voor een vernieuwde Historische Vereniging Alkmaar, voorheen Oud Alk maar. Op initiatief van de vereniging wordt de nieuwe naam van het pand aan de voorgevel vorm gegeven door een kunstproject van een jonge Alknraarse kunstenaar. Het kunstwerk zal op 19 april worden ont huld. De opening van het Centrum, kort voor de start van Alkmaars toeris tisch seizoen, valt samen met het Open Monumenten Weekeinde. In sa menwerking met de gemeente en de Historische Vereniging brengt de Vereniging Open Monumenten op zaterdag 19 en zondag 20 april Alk maar landelijk in de aandacht. Bij deze bijzondere gelegenheid worden behalve de Grote Kerk ook diverse andere monumenten opengesteld, waar men veelal alleen op de jaarlijkse Open Monumenten Dag van medio september in kan. De expositieruimte is van april tot oktober geopend op vrijdag en zater dag van 10.00 - 17.00 uur en voorts op afspraak (tel. 072-5142630).Van oktober tot april alleen op vrijdag en op afspraak. De toegang is gratis. Het onderzoeksproject "Wonen op niveau" wordt overigens kort voor de opening gepubliceerd als nummer 5 in de gemeentelijke reeks Rap porten over de Alkinaarse Monumentenzorg en Archeologie, geïllustreerd met ca. 600 afbeeldingen. Het betreft een tweedelige publicatie, die voor de prijs van vijftien gulden verkrijgbaar zal zijn bij het Archeologisch Cen trum, bij de dienst Stadsontwikkeling en Beheer, en boekhandel Zwaan en Ter Burg (voor belangstellenden buiten Alkmaar: tel. 5111427). Op deze adressen zijn ook de andere publicaties van het Bureau Monumen tenzorg en Archeologie te verkrijgen. Nieuws van de werkgroep Welstand De werkgroep Welstand heeft de laatste maanden tot en met februari een dertigtal bouwplannen onder ogen gehad. Ook in deze periode zijn weer een aantal negatieve adviezen uitgebracht aan de welstands- en monumentencommissie van de gemeente. De meeste van deze adviezen zijn door de eerder genoemde commissie overgenomen. Ook zijn er weer enkele adviezen genegeerd, zodat wij genoodzaakt 5

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 5