ral op steden- oppassen ge- rift ingediend realisering op verk. Eind fe- De doelstel- hoonheid van ird. De werk- op eventuele hier duidelijk ■ontruste Alk- ij dens een bij- college en de g tijdig infor- rnenten gaat. Ligingsgebouw ehuisveste ge- nog meer tot in kwijt, bestuur. dam-Coelingh w van de His- ienen. Aanslui- seerd door de tenzorg en Ar- orische Verem- menten te be korden gehou- archeologisch :r spreekt me iezingen wor- :eds om 20.00 Het pand Oudegracht 245, Archeologisch Centrum en thuisbasis van de Historische Vereniging Alkmaar. Foto: gemeente Alkmaar, Bureau Monumentenzorg en Archeologie. Ook dit jaar wordt door de vereniging weer een aantal stadswandelingen georganiseerd. Dit keer zijn het avondwandelingen. Ze beginnen om 19.30 uur. De eerste vindt plaats op 12 mei en is gewijd aan de omge ving van het Scharloo. Vertrekpunt is het Murmellius. De volgende wordt gehouden op 10 juni. Dit keer zal gewandeld worden rondom het Victoriepark. Startpunt is de Karperton-parkeergarage. De laatste wan deling vindt plaats op 2 juli.Vertrekpunt is dit keer de Paardenmarkt. Het wordt een wandeling "over de Vest". Tenslotte valt nog te vermelden dat op 27 september in de Grote Kerk de tweejaarlijkse presentatie plaats zal vinden van de Noord-Hollandse historische verenigingen. Ook de Historische Vereniging Alkmaar zal aanwezig zijn. Het Archeologisch Centrum wordt geopend Dit vooijaar wordt de gemeente Alkmaar een historische attractie rijker: het Archeologisch Centrum Alkmaar opent op 19 april haar deuren voor een ieder met belangstelling voor de archeologie en historie van de ge meente. Het gemeentelijk Bureau Monumentenzorg en Archeologie brengt hier in samenwerking met de Historische Vereniging Alkmaar een aantal acti viteiten onder, waarmee een fraaie oplossing is gevonden voor de ruim tenood. Belangrijk onderdeel is de expositieruimte, waar de resultaten en vond- 3

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 3