Nieuws uit de vereniging Van de voorzitter Dit jaar staat Alkmaar weer volop in de belangstelling. Vooral op steden bouwkundig gebied is veel in ontwikkeling en soms is het oppassen ge blazen. Eind december heeft het bestuur een bezwaarschrift ingediend tegen het uitgewerkte ontwerp van de Singelgarage. De realisering op die manier heeft namelijk ernstige gevolgen voor het bolwerk. Eind fe bruari werd te pas en te onpas aan de vereniging getrokken. De doelstel ling van de vereniging is echter duidelijk. De historische schoonheid van Alkmaar dient beschermd en voor het nageslacht bewaard. De werk groep Welstand toetst de plannen niet op de inhoud, maar op eventuele aantasting van monumenten en hun omgeving. Nu, dat is hier duidelijk het geval. Het bestuur heeft daarom een petitie van verontruste Alk- nraarders ondertekend. Verder is ons standpunt verwoord tijdens een bij eenkomst in de Vest en is er een brief geschreven aan het college en de raad. Het bestuur verwacht dat de gemeente de vereniging tijdig infor meert en een dialoog aangaat als het om belangrijke monumenten gaat. Op 19 april wordt door burgemeester Bandell ons verenigingsgebouw aan de Oude Gracht geopend en het in het gebouw gehuisveste ge meentelijk Archeologisch Centrum. In ons nieuwe gebouw kunnen verenigingsactiviteiten nog meer tot bloei komen. Leden kunnen er veel van hun enthousiasme in kwijt. Wie bij activiteiten wil assisteren kan zich wenden tot het bestuur. Magda van Amsterdam-Coelingh Activiteiten Op zaterdag 19 april zal burgemeester Bandell het gebouw van de His torische Vereniging en van het Archeologisch Centrum openen. Aanslui tend start het Open Monumenten Weekeinde, georganiseerd door de Vereniging Open Monumenten en het Bureau Monumentenzorg en Ar cheologie van de gemeente, in samenwerking met de Historische Vereni ging Alkmaar. Ook op zondag 20 april zijn tal van monumenten te be zichtigen. In de komende maanden zullen de volgende lezingen worden gehou den. Op dinsdag 27 mei zal Peter Bitter spreken over het archeologisch onderzoek in de Langestraat. Op woensdag 24 september spreekt me vrouw H. Bosman-Jelgersma over Pieter van Foreest. De lezingen wor den gehouden in restaurant Koekenbier en beginnen steeds om 20.00 uur. 2

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 2