voor. Na de Tweede Wereldoorlog kwam er duidelijk meer leven in de brouwerij. Mer de ontwikkeling van de woonwijken Overdie en De Hoefin de jaren vijftig en zestig namen de activiteiten van het grondbedrijf binnen de gemeente Alkmaar een duide lijke vlucht. Bouw^ronciproductie in wijk De Hoef beginjaren '60 Het grondbedrijf kreeg een belangrijk aandeel in de verwezenlijking van het ruimte lijk beleid. Samen met de landmeetkundige dienst vormde het grondbedrijf vanaf de jaren zestig dan ook een volwaardige afdeling van de toenmalige dienst Openbare Werken. De activiteiten kwamen in een stroomversnelling. Zo vormde de opdracht die het grondbedrijf eind jaren zestig kreeg, een belangrijke uitdaging: vooruitlopend op de grenswijziging in 1972 moest alvast zoveel mogelijk grond worden verworven en werkzaamheden worden verricht, zodat het mogelijk werd kort na de grenswijziging de eerste uitbreidingsplannen in Alkmaar-Noord te starten. Niet alleen bij de verwerving, ook bij het beheer, de financiële begeleiding en de uitgifte van de bouwterreinen ging het grondbedrijf een sleutelrol vervullen. Bij woningbouwprojecten, de realisatie van bedrijven- en kantorenterreinen, de aanleg van infrastructuur en bij de stadsvernieuwing kreeg het grondbedrijf de centrale rol van opdrachtgever binnen het gemeentelijk apparaat toegemeten. In zijn functie van gemeentelijk projectontwikkelaar had het grondbedrijf de leiding over de afdelingen ruimtelijke ordening en openbare werken, die bij de productie van bouwgrond respectievelijk als architect en als aannemer fungeerden.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 82