passing van het bestemmingsplan tot gevolg gehad voor wat betreft de daarin opge nomen woontorens. Planvoering Het bouwrijp maken van het terrein tot aan het woonrijp maken ervan duurde tot eind 1991. Tegelijkertijd liep er een procedure voor de bouwaanvraag met daarin opgenomen de toetsing van het plan aan de welstandseisen. Nadat de planologische procedures (art. 19 W.R.O./art. 50 WW) waren afgerond, kon de bouwvergunning ver leend worden. Tussen de gemeente en de winnaar van de prijsvraag werd een grondcontract afge sloten, waarbij dient te worden opgemerkt dat ten aanzien van de woningwet woningen een grondcontract met de betreffende woningbouwverenigingen afgeslo ten is. In dit grondcontract worden onder meer de gebruikelijke zaken als de staat van aanvaarding, de betalingswijze, de bouwverplichting en het kettingbeding geregeld. De in het plan opgenomen woningwet-woningen worden beheerd door een Alkmaarse woningbouwvereniging. De keuze van de woningbouwverenigingen is bepaald door de gemeente. Voor de prijsstelling van de overige woningen is de subsi diecategorie waarin gebouwd wordt, bepalend. Conform de gang van zaken in de overige wijken van de Daalmeer is ook in Daalmeer 5 gewerkt met meerdere bouwers/ontwikkelaars. Om te voorkomen dat er te grote verschillen tussen de verschillende bouwplannen zouden ontstaan, heeft de gemeen te samen met een externe supervisor randvoorwaarden geformuleerd ten aanzien van kleuren, bouwmassa's, de sfeer en dergelijke. Daarnaast zijn in de randvoorwaarden eisen van de gemeente opgenomen omtrent het te realiseren volkhuisvestingspro- gramma alsmede de voorwaarde dat het plan aansluiting op de hoofdstructuur (de as) van de Daalmeer moet hebben. Op een (basis)plankaart heeft de dienst een sug gestie gedaan voor een mogelijke verkaveling in het plangebied. De architecten zijn desalniettemin vrij geweest om de kavels naar eigen inzicht in te vullen. De plannen die door de deelnemers aan de prijsvraag zijn ingediend, zijn beoordeeld door een jury. Elk ingediend ontwerp voor de prijsvraag is beoordeeld op de volgen de vijf hoofdaspecten: - verhouding prijs/kwaliteit; - woonkwaliteit; - architectonische kwaliteit; - stedebouwkundige kwaliteit; - technische realiseerbaarheid. De beoordeling van de ontwerpen heeft zich geconcentreerd op de eerste vier genoemde aspecten, waarbij in overeenstemming met de doelstelling van de prijs vraag het hoofdaccent heeft gelegen op de aspecten woonkwaliteit en architectoni sche kwaliteit.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 76