Voor het uitvoeren van deze taakstelling werd rond 1970 een speciaal samengestel de projectorganisatie opgericht. In de dagelijkse praktijk betekende dit dat de werk zaamheden ten behoeve van de ontwikkeling van Alkmaar-Noord gecoördineerd werden door de 'projectgroep Alkmaar-Noord', welke fungeerde als ambtelijke adviesgroep voor de voornamelijk bestuurlijk samengestelde 'stuurgroep Alkmaar- Noord'. Van groter belang voor de uiteindelijke verschijningsvorm van de stedebouwkun- dige plannen is en was echter de organisatie van het ontwerpwerk. Bij de start van de verwezenlijking van de groeikerntaak ontspon zich op instigatie van de plaatse lijke welstandscommissie een discussie over de wijze waarop architecten betrokken (zouden] moeten worden bij de totstandkoming van de stedebouwkundige plan nen. Het werd noodzakelijk geacht dat de architecten in een zo vroeg mogelijk sta dium bij de planvorming werden betrokken. Aanleiding tot deze discussie (welke overigens aansloot bij de toenmalige landelij ke meningsvorming hieromtrent) was de wijze waarop het plan voor Huiswaard I tot stand was gekomen. In dit plan was de stedebouwkundige opzet in hoge mate bepaald door de industriële bouwmethode. Door deze benadering kwam de archi tect pas in het laatste stadium aan bod. Door een aantal Alkmaarse architecten werd een pleidooi gehouden om bij de ver dere ontwikkeling van Alkmaar-Noord eerder bij de planvorming te worden betrokken, om op die wijze meer diversiteit in de vormgeving van zowel de stede bouwkundige als de bouwkundige plannen te kunnen waarborgen en tot integra tie van de diverse bestemmingen te kunnen komen. Honorering van deze wens Huiswaard 2 moest anders worden dan Huiswaard x. Meer verscheidenheid in bouwvormen.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 64