kazerne op de hoek Bergerweg-Hoeverweg. Daarvoor betaalde de staat 188.000 gulden. Het was de enige grond die nog werd verkocht. De kazerne zou er overigens nooit komen. Alleen de fundering zou worden gestort. Bouwverbod In augustus besloot de burgemeester, overeenkomstig de wens van de commissaris der provincie, de verkoop van in het grondbedrijf ondergebrachte terreinen stop te zetten. Reden was dat met het oog op het uitgevaardigde bouwverbod verkoop van bouwterrein door de gemeente ongewenst was. De medewerkers van het grondbedrijf hoefden niet stil te zitten. Integendeel, er moesten hulpkrachten worden ingesteld om aan de grote vraag naar verhuring en verpachting van gemeentegrond te voldoen. Vooral de verpachting van volkstuinen aan verenigingen en particulieren bracht veel werk met zich mee. Het grondbedrijf gaf in 1943 maar liefst 1953 volkstuintjes uit. Burgemeester Van der Sluijs constateerde in april dat een juiste waardebepaling van eigendommen van het grondbedrijf door de oorlogsomstandigheden niet mogelijk was en daarom werd opgeschort. Ten behoeve van de uitbreiding van de algemene begraafplaats aan de Westerweg werd een stuk tuingrond groot 2406 tm door de gemeente aangekocht en bij het grondbedrijf ondergebracht. Een aantal parken werd aan de openbare weg onttrokken omdat er bunkers en versterkingswerken werden gebouwd. In 1944 werd er alleen een stukje grond van ruim driehonderd meter aan G. Sterk op De lanen in de hout kregen op last van de bezetter andere namen.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 44