'artier wor- vaarvan de geweest. In de ene keer ;t van de te :ndam zijn id langs de 1 de eersten zeer beken- terzetten/ grond voor le verschil- nr. 9 op de 6 de naam migden de xndelstraat ten duide- Met name n voor een en sprook- ijk ogende :school) en te is te vin- er. Tot dit ls langs de :t complex is. was in dit n alleen de leze school reldoorlog ras het ste- Bejaardenhuizen Er kwamen in de hier behandelde periode twee voor toenmalige begrippen ruim opgezette bejaardenhuizen tot stand, beide ontworpen in rustige Amsterdamse- Schoolstijl en beide gelegen in een mooie, rustige omgeving met veel groen. Het ene was het neutrale Huize Westerlicht (15)32), gebouwd aan de rand van de Alkmaarderhout en met uitzicht op een fraaie tuin. De Alkmaarse architect D. Saai was de ontwerper van het gebouw. Al spoedig na de oplevering ontstond behoefte aan een uitbreiding, die in 1935 werd voltooid. Het andere bejaardenhuis was de katholieke Pius-stichting, gelegen aan het Nassauplein ïx. Jan Honekamp uit Amsterdam was de architect. Op 13 maart 1929 werd het gebouw geopend. In tegenstelling tot Westerlicht is de Piusstichting inmiddels niet meer als bejaardenhuis in gebruik. Nu zetelt het conservatorium er. Ziekenhuizen Veel grond was er nodig voor twee nieuwe ziekenhuiscomplexen, waaraan vanaf het midden van de jaren twintig gewerkt werd. Evenals bij de bejaardenhuizen was Aan de rand van de Alkmaarderhout werd van het grondbedrijfgrond gekocht voor de bouw van een bejaar denhuis: Huize Westerlicht. De Alkmaarse architect D. Saai ontwierp het .gebouw in 1932.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 33