intoor van oonde aan ondbedrijf reld, maar weest. Hij tiebedrijf, vervullen mogelijke ke functie erdeel van directeur lerk-boek- te stellen net admi- .lag wordt besteden, teld die in estie op zz edrijf vele een nieu- 17 maart aarverslag te werken :ten regel- koop, ver straten en n met de deur, R.J. was de al de o.a. het sportpark werd sinds 1919 aangelegd onder leiding van Hoek, maar het was Schenk en niet Hoek die tot directeur van het nieuwe complex werd benoemd. Geen cijfers 1921 In de gemeentelijke jaarverslagen tot en met 1920 vindt men ieder jaar in het hoofd stuk 'Gemeente-eigendommen, werken en inrichtingen' een opsomming van de gronden die gemeentelijk bezit waren. Het gaat om een lange lijst van grotere en kleinere stukken grond, gegroepeerd naar kadastersectie (letters A t/m G] en num mer. Hieruit moesten de gronden die geschikt waren om bij het nieuwe gemeente lijk grondbedrijf onder te brengen, worden geselecteerd. Het was een groot karwei, waar men geruime tijd mee bezig is geweest. Immers, "de opzet vait de administratie van het grondbedrijf eischt veel geduldig en nauwgezet werk; van elk stukgrond moet worden nagegaan -voorzover dat nog mogelijk is- wanneer het is aangekocht, in welke leening degel den voor aankoop zijn opgenomen, en hoeveel reeds daarop is ajgelost, ten einde de totale schuld, drukkende op alle gronden te kunnen bepalen; op deze wijze slechts kan worden vast- Kaartje uit hetgedenkboek dat tergelegenheid van het 12,^jarig ambtsjubileum van burgemeester W.C. Wendelaar in 1932 verscheen. De arcering geeft aan waarde bouwplekken waren in de periode 1919-1932.

Oud Alkmaar | 1997 | | pagina 27