Een nieuwe redactie Activiteiten in 1997 Met ingang van dit nummer bestaat de redactie uit Paul Knevel, Harry de Raad en Sandra deVries. Paul Knevel (1961) studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Hij is in 1994 gepromoveerd op Burgers in het geweer. De schutterijen in Holland 1550-1700. Thans is hij als postdoctoraal onder zoeker verbonden aan de vakgroep Nieuwe en Theoretische geschiede nis van de Universiteit van Amsterdam. Harry de Raad (1953) studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Groningen en volgde daarna een archiefopleiding aan de Rijks- archiefschool te Den Haag. Hij was werkzaam bij het Rijksarchief te Groningen en bij Friese waterschappen. Sinds 1995 is hij als senior- inventarisator verbonden aan het Regionaal Archief Alkmaar. In 1993 schreef hij een gedenkboek over de geschiedenis van de Friese zeedij ken, getiteld De dijk op hoogte. Sandra de Vries (1946) studeerde kunstgeschiedenis aan de Rijks universiteit Utrecht. In 1981 kwam zij als conservator in dienst bij het Stedelijk Museum Alkmaar. Is daar thans directeur. Schreef in 1988 het boek De lucht ingevlogen, de hemel in geprezen. Eerbewijzen voor Van Speyk en publiceerde onder meer over de luiken van het orgel in de Grote Kerk. 15januari -Contactavond voor de vrijwilligers van de werkgroe pen van de vereniging. 18 februari - Lezing in de "Kennemer Prins" door dr. F.A. van den Hombergh over pater Johannes Brugman en Alkmaar. 13 maart - Pieter van Foreest-herdenking. 19 en 20 april - Monumentendagen Alkmaar, met onder meer: opening archeologisch centrum.

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 3