Van de voorzitter Voor u ligt het laatste nummer van dit jaar. Hoewel nog niet alles is gerealiseerd wat het bestuur voor ogen staat, is er veel gebeurd. Er zijn lezingen en stadswandelingen georganiseerd, welstandsadviezen uitge bracht, een aantal nummers van onze periodiek is verschenen met inte ressante bijdragen en de "Oud Alkmaar prijs" is uitgereikt aan Piet Verhoeven. Het hoogtepunt van dit jaar is de septembermaand geweest met de heropening van de Grote of Sint Laurenskerk en niet te vergeten de Monumentendag. De vereniging presenteerde zich die dag in de Grote kerk met de uitgave van het mooi verzorgde boekje 't Cieraedt van onse stadt, de Grote of Sint Laurenskerk te Alkmaar nader bekeken en een informatie-stand "bemand" door een aantal vrijwilligers. Laatstgenoemden wisten 29 leden te werven. Er waren bloemen voor Margreeth Pop-Jansen en Carla Rogge die zorg hebben gedragen voor het verschijnen van het themaboekje. Alle leden moeten dit inmiddels hebben ontvangen. Ook is een bedrag van ƒ50.000,- geschonken voor het onderhoudsfonds van de Grote kerk, zoals was afgesproken in de ledenvergadering. Dit jaar nam het bestuur afscheid van Koop Brandsma en Margreeth Pop. Jan Beijer heeft het secretariaat van Koop overgenomen. Het werk van Jan in de werkgroep Welstand ging naar Rob Ballot, het nieuw benoemde bestuurslid. Op de ledenvergadering van 19 november is de naam van de vereniging gewijzigd in: Historische Vereniging Alkmaar. Op archeologisch gebied lijkt het wat stil, maar dat is slechts schijn. De inrichting van het archeologisch centrum is in volle gang en de boven- ruimte van de vereniging zal in januari betrokken worden. De bedoeling is om eerst een contactavond voor alle vrijwilligers van de werkgroepen te organiseren en te zien of er een activiteitencommissie gevormd kan worden. Met de officiële opening wordt gekoerst op 19/20 april omdat dan de monumentendagen in Alkmaar plaats vinden. Vooruitlopend op de opening zullen de leden als themanummer van 1997 het boekje De veranderende stad. 75 jaar Gemeentelijk Grondbedrijf Alkmaar ontvangen. Een actief, productief en gezond nieuwjaar toegewenst. Magda van Amsterdam-Coelingh I 2

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 2