Het Archeologisch Centrum Alkmaar is op komst Het is aan de buitenkant niet te zien, maar de inrichting van het pand Oudegracht 245 tot Archeologisch Centrum vordert gestaag. Het gemeentelijk depot voor bodemvondsten is inmiddels ingericht. Ook de werkruimte voor vrijwilligers is sinds kort in gebruik. Deze ruimte is voorzien van nieuw marmoleum, verlichting, droog- en bergruimte, werktafels, stoelen enz. De eerste scherven liggen weer op tafel! Het is de bedoeling om hier het uitwerken van beerputvondsten ter hand te nemen: drogen van (elders) gewassen scherven, puzzelen, lijmen, inventa riseren, tekenen en fotograferen. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de verwezenlijking van de expositieruimte en ontvangstbalie. In november komt er nieuw marmo leum en wordt een balie ingebouwd. De expositie belooft zeer fraai te worden, met name doordat bij de reeds toegezegde sponsoring en subsi dies van het VSB-fonds, het Anjerfonds, het dr. Hofsteefonds en de Gravin van Bylandtstichting, deze zomer ook een aanzienlijk bijdrage is toegezegd door de provincie Noord-Holland, tot een maximum van ƒ46.525,-. Vervolgens is voor professionele ondersteuning Peter Saai, museumconsulent van Noord-Kennemerland, ingeschakeld en ontwerp bureau Boelaars uit Amsterdam. Het eerste schetsontwerp voor de expositie wordt nader uitgewerkt: schrijven van het "script", selectie van voorwerpen, zoeken en deels (laten) vervaardigen van beeldmateriaal. De zaal wordt enigszins "span nend" ingericht. Door verduistering van de ruimte komt het meeste licht straks als het ware uit de vitrines. Een soort decorbouw (nage bouwde beerput, houtconstructies en schouw) deelt de ruimte in com partimenten met elk een eigen verrassend element. De expositie geeft een beeld van het archeologisch onderzoek in Alkmaar, met nadruk op de spectaculaire vondsten en de resultaten van de opgravingen van 1992-1993 in de Langestraat. De expositieruimte is nu nog geheel leeg en kaal. Nadat in december het definitieve ontwerp is opgesteld, kan er gebouwd worden. De ope ning van de expositie is gepland tijdens de speciale Open Monumentendagen van Alkmaar op 19 en 20 april 1997. Meer nieuws hierover komt in een volgende rubriek. Peter Bitter 28

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 28