Informatierubriek Bureau Monumentenzorg en Archeologie van de gemeente Alkmaar Rapporten Begraafplaatsrapporten en grafzerkenrapport weer verkrijgbaar Door de overweldigende drukte op Open Monumentendag was de voor raad juist verschenen rapporten over de Algemene Begraafplaats spoedig uitgeput. Ook de tweede druk van het al eerder verschenen rapport over de grafzerkenvloer in de Grote Kerk was niet overal meer verkrijgbaar. Inmiddels is van deze drie rapporten, de eerste drie in de reeks "Rapporten over de Alkmaarse Monumentenzorg en Archeologie", een herdruk ver schenen. Het gaat om: - De grafzerkenvloer in de Grote of Sint Laurenskerk te Alkmaar door Carla Rogge (prijs ƒ5,-); - De Algemene Begraafplaats Alkmaar. Ontstaansgeschiedenis van de buitenbe graafplaats en een inventarisatie van grafmonumenten (1830-1950) door Wil Boots en Gonna de Reus (prijs ƒ5,-); - Selectie van beschermenswaardige grafmonumenten op de Algemene Begraafplaats Alkmaar (1830-1950) door Carla Rogge (prijs ƒ2,50). De drie rapporten zijn tijdens kantooruren verkrijgbaar bij het Bureau Monumentenzorg en Archeologie, Keetgracht 1 (vragen naar Rob van Wilgen, tel. 072-5142630) of bij het Regionaal Archief. Het rapport over de grafzerkenvloer in de Grote Kerk is tijdens kantooru ren bovendien verkrijgbaar bij de Grote Kerk en de rapporten over de Algemene Begraafplaats zijn tijdens kantooruren tevens verkrijgbaar bij de Algemene Begraafplaats aan de Westerweg. Binnenkort verwacht: rapport Grote Kerk Voorafgaande aan de restauratie van de Grote Kerk werd in de eerste maanden van 1990 door Carla Rogge in opdracht van de kerkvoogdij een rapport samengesteld over het gebouw en de inventaris. Het was een rijk geïllustreerd rapport, dat slechts in een zeer kleine oplage verschenen is. Inmiddels wordt hard gewerkt aan een herdruk. Deze zal als deel 4 in de reeks "Rapporten over de Alkmaarse Monumentenzorg en Archeologie" uitkomen. De prijs van het nieuwe rapport zal ƒ10,- bedragen. Het rapport zal tijdens kantooruren verkrijgbaar zijn bij het Bureau Monumentenzorg en Archeologie, Keetgracht 1 (vragen naar Rob van Wilgen, tel. 072-5142630), bij het Regionaal Archief en bij de Grote Kerk. Carla Rogge 22

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 22