De kerk te huur Sinds de restaurade is de kerk beschikbaar voor allerlei evenementen. Te denken valt aan tentoonstellingen, congressen, manifestaties, concerten en optredens, maar ook aan recepties en diners voor kleinere of grotere gezelschappen (cateringfaciliteiten zijn aanwezig). Bij de organisatie van een en ander wordt uiteraard gekeken naar de mogelijkheden die het monumentale gebouw biedt. Voorts wordt erop gelet of het karakter van een evenement "in overeenstemming met de culturele en historische be tekenis van de Grote Kerk" is. Nieuw is dat in het kerkgebouw de gele genheid wordt geboden voor burgerlijke huwelijksvoltrekkingen. Wie iets in de Grote Kerk wil organiseren en het gebouw geheel of ge deeltelijk wil huren, kan contact opnemen met de Stichting Beheer Grote Kerk, Koorstraat 4a, 1811 GP Alkmaar, tel. 072- 5140707. Anoniem schilderij Gezicht op kerk en stad vanaf het Zeglis (ca. 1700). (Collectie Stedelijk Museum Alkmaar) Vriend worden van de Grote Kerk? Begin 1993 werd de Stichting Vrienden van de Grote Kerk opgericht. Zij heeft als doelstelling het bevorderen en financieel ondersteunen van allerlei activiteiten met betrekking tot de Grote Kerk in Alkmaar. Zij houdt zich bezig met fondswerving en 3x per jaar geeft zij een rijk geïl lustreerde Kroniek uit met bijzonderheden over het kerkgebouw. Waar mogelijk biedt zij de vrienden primeurs en andere voordelen. De con tributie bedraagt f. 25,- per jaar (bedrijven f. 100,-). Nadere informatie bij: Vriendenadministratie, antwoordnummer 1604, 1850 WB Heiloo (tel 072- 5128856). 75

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 75