Activiteiten Het jaar van het industrieel erfgoed is een initiatief van de Rijksdienst voor de monumentenzorg en het Projectbureau industrieel erfgoed. Per provincie is een werkgroep bezig het programma vorm en inhoud te ge ven. In onze provincie stimuleert en ondersteunt de stichting Kunst en Cultuur Noord-Holland dit. Inmiddels is een groot netwerk ontstaan van organisaties en individuen die een scala aan activiteiten ontwikkelen. Het gaat hierbij om musea, historische verenigingen, waterschappen, ar chieven, beeldend kunstenaars, de ANWB, gemeenten, het Provinciaal Bestuur etc. De Toer-in heeft ook het thema industrieel efgoed gekozen. Toer-in is een jaarlijkse terugkerende manifestatie met een cultureel toeristisch aanbod. Dit jaar wordt deze geopend op 8 mei in de Zaanstreek. In de Toer-in wijzer worden o.a. de volgende evenementen opgeno- mem: - openstelling van gemalen - theater en beeldende kunst op de stoomtram Hoorn-Medemblik - een striptekenproject, tentoongesteld op open monumntendag - de reizende expositie "Watertorens" van Fons Brasser wordt de open bare bibliotheken aangeboden door de Provinciale Bibliotheekcentrale - het provinciaal bestuur en de ANWB plaatsen 40 informatieborden bij industriële objecten in Noord-Holland - de provincie schrijft eveneens een foto-opdracht "Industrieel erfgoed" uit - Sporen van nijverheid" is een gezamenlijk project van de consulenten regionale geschiedschrijving Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Historische verenigingen worden daarin aangezet tot het doen van onderzoek naar industrieel erfgoed in de omgeving. Het boekje is ook bij onze vereniging binnen gekomen en is te bestellen bij de consulente voor de regionale geschiedschrijving Katja Bossaers (tel. 023-5318436) Tenslotte: Het landelijk overleg omgevingsgeschiedenis (LOOG) - waarin een aan tal vooraanstaande instellingen op het gebied van onderwijs en cultuur zijn vertegenwoordigd- schrijft een prijsvraag uit voor het ontwikkelen van onderwijsmateriaal. Dit moet gericht zijn op het industrieel erfgoed in de eigen omgeving voor de leeftijdscategorie elf tot zestien jaar. Er valt een reis mee te verdienen.

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 3