Oproep daarna, waarin hij in Delft geneesheer was en korte tijd hoogleraar aan de jonge Leidse universiteit, en de periode dat hij lijfarts was van Prins Willem van Oranje zouden boekdelen kunnen vullen. Dat zou te veel zijn, maar het is goed dat nu een voortreffelijk boek van de pers komt, fors van formaat en met een goede lay-out. Ook de keuze van illustraties maakt het bestuderen tot een genot. Financieel is het boek begeleid door Glaxo Wellcome B.V. en wat de inhoud betreft door mevrouw Prof.Dr. M.A. Bosman-Jelgersma. Haar enthousiasme en gron dige kennis van zaken, gesteund door een 25-tal medeauteurs zorgen er voor dat het boek de omvang en kwaliteit kreeg die het nu heeft. Juist de vele kleine menselijke details versterken het beeld en geven de ge schiedenis een diepgang die vele studies van geschiedenis-in- grote-lij- nen niet vermogen te geven. Zij zorgden voor een gevarieerd program ma waarin wij kennis maken met de levensloop van Pieter van Foreest, zijn haast moderne werkwijze en wetenschappelijke aanpak van de enorme gezondheidsproblemen van die tijd, het overweldigende gebruik van de plantenwereld, maar ook de rol van de astrologie in die jaren; van Foreest temidden van zijn vak-, familie- en tijdgenoten. Deze uitgave leidt een periode in van herdenkingen. De uitgave van een herdenkingspostzegel is aangevraagd, en er komt een tentoonstelling. Hoogtepunt zal zijn een herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk in Alkmaar, waar Pieter van Foreest begraven ligt, op 13 maart 1997. Een inkijkexemplaar van het boek is aanwezig in het Regionaal Archief in Alkmaar en het Stedelijk Museum. Daar is ook bekend waar en wan neer het besteld kan worden. In het najaar zal ook deel 2 verkrijgbaar zijn. Het boek is zeer de moeite waard. J. Schilstra Vrijwiligers gevraagd In september 1996 zal de vereniging haar eigen pand in gebruik nemen. Wij zoeken enthousiaste vrijwilligers voor diverse activiteiten rondom de feestelijke opening. Ook daarna zullen vrijwilligers nodig zijn om het pand te kunnen openstellen. Inlichtingen bij het bestuurslid Cees Vis, Oudegracht 234. 19

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 19