Nieuws van de werkgroep Welstand De werkgroep welstand heeft in de eerste drie maanden een dertigtal bouwplannen onder ogen gehad. Een aantal van deze plannen is van een negatief advies voorzien. In het algemeen worden deze negatieve advie zen door de welstands- en monumentencommissie van de gemeente overgenomen. Ten aanzien van de bij Burgemeester en Wethouders ingediende be zwaarschriften is de stand van zaken thans: Hoek Laat 125 Hofstraat Dit bezwaarschrift is door de Gemeente verworpen. Gezien het positie ve advies van de rijksdienst voor de monumentenzorg over dit plan heb ben wij ons hierbij neergelegd. Gedempte Nieuwesloot/Doelenstraat (plan Sinema) Dit plan is aangepast en door de werkgroep opnieuw beoordeeld. Daar aan onze bezwaren grotendeels tegemoet gekomen is, hebben wij beslo ten verder geen bezwaar aan te tekenen. De centrale ingangspartij is ver laagd en komt nu minder dominerend over. St. Annastraat 2 De provincie heeft ons bezwaar tegen dit plan ongegrond verklaard. Wij zullen verder geen stappen ondernemen. Zeglis 244 en 245 Tegen het sloopplan van deze panden was door ons bezwaar aangete kend. Het betrof een stolpboerderij langs het kanaal bij de nieuwe vuil verbranding. Er is door ons voorgesteld deze boerderij op te nemen in de toekomstige plannen voor dit gebied, nl. bedrijventerrein, en dan te handhaven met een andere functie. Dit is herhaald bij de hoorzitting over dit onderwerp. Zoals het zich laat aanzien zal ons idee niet ingewil ligd worden. Wij zullen hier niet tegen in beroep gaan. Vanuit de werkgroep wordt ook regelmatig gewezen op de overweldi gende reclame, welke in Alkmaar geaccepteerd wordt. Wij hopen dat de gemeente nu snel met, de reeds lang geleden toegezegde, reclameveror dening komt, zodat hier paal en perk aan gesteld kan worden. 17

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 17